Otwarto obwodnicę Radomia

W Radomiu otwarto dzisiaj obwodnice tego miasta. Trasa stanowi ciąg drogi ekspresowej S7. Przejazd pomiędzy Warszawą a Krakowem skróci się nawet o godzinę.

W uroczystości otwarcia 25 kilometrowego odcinka wzięli udział między innymi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz.

Kandydat PiS na prezydenta Radomia Wojciech Skurkiewicz podkreślił, że oddanie do użytku obwodnicy odczują nie tylko mieszkańcy.

– Obwodnica zachodnia Radomia bez wątpienia przyczyni się do tego, że podróż pomiędzy głównymi ośrodkami naszego kraju (Kraków, Warszawa, Gdańsk) skróci się w sposób wymierny, ale to również odciążenie dla naszego miasta – powiedział Wojciech Skurkiewicz.

Szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, że rząd Zjednoczonej Prawicy pamięta nie tylko o drogach ekspresowych, ale też samorządowych.

– W tym roku realizujemy program wsparcia dróg samorządowych niebagatelną i niespotykaną kwotą 1 mld 300 mln zł. W przyszłym roku będzie to ponad 6 mld zł wsparcia na drogi samorządowe – podkreślił minister.

Dziś oddany zostanie także ostatni odcinek drogi ekspresowej S8 pomiędzy Białymstokiem a Warszawą. Dzięki inwestycji czas przejazdu skróci się do 5 h.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl