fot. flickr.com

PGNiG włącza się w realizację rządowego programu „Czyste powietrze”

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo włącza się w realizację rządowego programu „Czyste powietrze”. Spółka będzie przekazywać Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informacje o potencjalnych uczestnikach programu. 

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały porozumienie w sprawie współpracy przy rozwoju rządowego programu „Czyste powietrze”.

– Celem programu „Czyste powietrze” jest dotarcie do ponad 3 mln domów jednorodzinnych po to, żeby wymienić w tych domach przestarzałe kotły, popularnie zwane kopciuchami, które przyczyniają się do takich, a nie innych, fatalnych wskaźników jakości powietrza w Polsce – powiedział prezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Piotr Woźny.

Współpraca między Funduszem a Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem będzie polegała na wymianie informacji.

– Dzięki temu będziemy mogli sprawniej i szybciej obsługiwać wnioski, będziemy też dzięki temu monitorować sposób wydatkowania środków publicznych. Będziemy mogli mieć pewność co do tego, że środki wydawane są zgodnie z postanowieniami programu – podkreślił Piotr Woźny.

Walka ze smogiem to obecnie jedno z największych wyzwań dla naszego kraju.

– Dajemy do dyspozycji naszą ekspertyzę, naszych ekspertów, których mamy w całym kraju, ale również nad czym zaczęliśmy pracować, to nad tym, żeby biura obsługi klienta, które również mamy w całym kraju, żeby włączyć w realizację tego programu – powiedział prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

Z dofinansowania na modernizację ogrzewania może skorzystać ponad 3 miliony gospodarstw jednorodzinnych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl