fot. PAP/Radek Pietruszka

Marszałek Senatu rozpoczyna dwudniową wizytę w Rzymie

Dzisiaj marszałek Senatu Stanisław Karczewski rozpocznie dwudniową wizytę w Rzymie; spotka się tam z przedstawicielami włoskiej Polonii. Zaplanowano także spotkanie z przewodniczącą Senatu Republiki Włoskiej Marią Elisabettą Alberti Casellati i z włoskimi parlamentarzystami.

Stanisław Karczewski, któremu w czasie wizyty będą towarzyszyć wicemarszałek Bogdan Borusewicz (PO) i senatorowie z Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, rozpocznie wizytę w Rzymie od Mszy świętej przy grobie papieża Jana Pawła II, gdzie złoży wieńce.

W niedzielę w południe marszałek Senatu, wraz z delegacją, weźmie udział w uroczystym koncercie z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą w wykonaniu Orkiestry Pięknego Brzegu; koncert będzie połączony z recytacją poezji św. Jana Pawła II.

Stanisław Karczewski spotka się też z przedstawicielami Polonii w polskiej ambasadzie w Rzymie. W trakcie spotkania zaplanowano wręczenie odznaczeń państwowych osobom zasłużonym dla środowiska polonijnego. W spotkaniu, oprócz marszałka Senatu, wezmą też udział: prezydencki minister Adam Kwiatkowski, chargé d’affaires Szymon Wojtasik, prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska Dariusz Piotr Bonisławski oraz prezes Związku Polaków we Włoszech Urszula Stefańska-Andreini.

Stanisław Karczewski w niedzielę zwiedzi też wystawy: „Oblicza Polonii” oraz prac patriotycznych dzieci ze szkół polonijnych; weźmie ponadto udział w Rodzinnym Pikniku Polonijnym.

Jak podaje senackie biuro prasowe, w poniedziałek Stanisław Karczewski spotka się z przewodniczącą Senatu Republiki Włoskiej Marią Elisabettą Alberti Casellati, a następnie będzie rozmawiał z włoskimi parlamentarzystami, członkami Parlamentarnej Grupy Przyjaźni Włosko-Polskiej.

PAP/RIRM

drukuj