fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Łódzki wojewoda przedstawi powody odwołania G. Wierzchowskiego

Jeszcze dzisiaj – w odpowiedzi na apel polityków Solidarnej Polski – wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński ma przedstawić szczegółową informację o przyczynach odwołania łódzkiego kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego – zapowiedział wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

Odwołanie łódzkiego kuratora oświaty i okoliczności, jakie temu towarzyszyły, mocno podgrzały atmosferę wewnątrz obozu rządzącego. Na niefortunny czas podjęcia decyzji zwraca uwagę Solidarna Polska. [czytaj więcej]

W praktyce kurator Grzegorz Wierzchowski został odwołany zaraz po tym, jak zażądała tego Lewica, co nie znaczy, że wcześniej temat dymisji nie był na stole – zauważył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

– Pan kurator od dawna był oceniany w taki sposób, że miało dojść do dymisji w sierpniu, przed rozpoczęciem roku szkolnego. Tak, żeby nowy kurator od września już funkcjonował. Dziś wojewoda łódzki przedstawi okoliczności, w jakich został odwołany łódzki kurator oświaty i wyjaśni wszystkie wątpliwości naszych koalicjantów – powiedział wiceminister w Polsat News.

Paweł Szefernaker zarzucił politykom Solidarnej Polski, że wątpliwości w tej sprawie powinny być podejmowane nie w mediach, a wewnątrz rządu. Solidarna Polska, już kiedy pojawią się wyjaśnienia, zamierza ponownie odnieść się do sprawy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl