W krakowskiej kurii wyłożona została księga kondolencyjna

Po śmierci byłego metropolity krakowskiego ks. kard. Franciszka Macharskiego w krakowskiej kurii wyłożona została księga kondolencyjna.

Przy stoliku, na którym wyłożono księgę, stoi biało-czarny portret ks. kard. Franciszka Macharskiego przepasany kirem. Pierwsze osoby, który przyszły, pisały: „Nie umiera ten, kto żyje w sercach i pamięci naszej”; „Wierzę, że nie ginie w śmierci żadna myśl i czyn szlachetny.

Ci, co odwołani wcześniej „niech wprowadzą w żywot wieczny”; „Wierzę, że odszedłeś do domu Ojca. Byłeś człowiekiem wielkiego serca i dobroci, od Ciebie biło ciepło. Odpoczywaj w pokoju”.

Jedną z osób, która wpisała się do księgi kondolencyjnej był wojewoda małopolski Józef Pilch.

„Czcigodny Księże Kardynale. Dziękujemy za wszystkie lekcje wiary, które otrzymaliśmy, za umacniające ciepło, którego doświadczaliśmy, a którego teraz tak bardzo będzie nam brakować. Będziemy pamiętać, o tym wszystkim, czego nas Ksiądz Kardynał nauczał. Spoczywaj w pokoju” – napisał Józef Pilch.

Krakowianie mogą się też wpisywać do księgi kondolencyjnej wystawionej w Urzędzie Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych.

Do połowy masztu opuszczone zostały flagi na Urzędzie Wojewódzkim. Strony internetowe miasta Krakowa oraz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II są biało-czarne. „Żegnamy z ogromną pokorą, żalem i szacunkiem. W sercach i pamięci pozostanie na zawsze” – napisały władze uczelni.

Ks. kard. Franciszek Macharski zmarł w Krakowie we wtorek o godz. 9.37. Miał 89 lat. Od połowy czerwca, kiedy doznał bardzo ciężkiego urazu po upadku przy wychodzeniu z mieszkania, przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl