Ks. Sochacki: pogrzeb ks. kard. Macharskiego w piątek

Pogrzeb ks. kard. Franciszka Macharskiego odbędzie się w piątek o godzinie 11.00 w Katedrze na Wawelu. Jego ciało spocznie w wawelskiej krypcie biskupów krakowskich, która znajduje się pod konfesją św. Stanisława – poinformował proboszcz parafii wawelskiej ks. prałat Zdzisław Sochacki.

– Na dzień dzisiejszy przekazano nam, że będzie to piątek godzina 11, natomiast ciało ks. kardynała Macharskiego zostanie przeniesione w kondukcie na Wawel w czwartek z kościoła Franciszkanów około godz. 19. Będzie przebywało w katedrze w nocy i przed nabożeństwem – powiedział ks. Zdzisław Sochacki.

„Zgodnie z dobrą tradycją w Archidiecezji Krakowskiej doczesne szczątki ks. kardynała zostaną złożone w krypcie biskupów krakowskich pod konfesją” – dodał ks. Sochacki.

Ks. kard. Franciszek Macharski, były metropolita krakowski, zmarł we wtorek w krakowskim szpitalu. Miał 89 lat.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl