Komornik z Działdowa skazany

Jest wyrok w sprawie byłego komornika z Działdowa. Sąd rejonowy w Nidzicy uznał go winnego przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków.

Były komornik sądowy z Działdowa Sebastian Sz. usłyszał dziś wyrok, który odczytała Elżbieta Lewandowska, sędzia sądu rejonowego w Nidzicy.

– Wyrok w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej. Oskarżonego Sebastiana SZ. uznaje za winnego popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Przekroczył swoje uprawnienia i nie dopełnił ciążących na nim obowiązków – brzmiał wyrok sądu.

Sąd skazał byłego komornika na 2,5 roku bezwzględnego więzienia, grzywnę i 5-letni zakaz wykonywania zawodu.  Sebastian SZ. złamał prawo dokonując egzekucji majątku nidzickiego przedsiębiorcy Wiktora Chruściela zaniżając m.in. jego wartość rynkową. Skazany musi wypłacić poszkodowanemu odszkodowanie w wysokości ok. 200 tys. zł.

Sebastian Sz. w podobnej sprawie usłyszał już wyrok w 2014 r. Obok komornika na ławie oskarżonych zasiedli także dwaj biegli. Pierwszego z nich Michała B. sąd skazał na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i 3-letni zakaz wykonywania zawodu. Drugiego z biegłych Arkadiusza B. sąd uniewinnił. Wyrok jest nieprawomocny.

 TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl