fot. PAP/Radek Pietruszka

Kolejny dzień Światowego Forum Ekonomicznego w Davos

W Szwajcarii trwa Światowe Forum Ekonomiczne. Premier Mateusz Morawiecki otworzył w środę w Domu Polskim dyskusję poświęconą inwestycjom strategicznym w naszej części Europy.

Szef rządu podkreślił, że każdy dolar czy euro zainwestowane w Europie Środkowej to nie tylko dobrze zainwestowany kapitał, ale także gwarancja – w formie bonusów – stabilnego rynku. Premier mówił o inwestycjach w polską armię.

Zamierzamy wydać w tym roku cztery punkty procentowe PKB na obronność. To będzie prawdopodobnie najwyższy poziom wydatków na obronność do tej pory albo jeden z dwóch, trzech najwyższych wśród członków NATO. Polskie wojsko przechodzi niespotykaną i bezprecedensową modernizację, która wymaga bezprecedensowych inwestycji – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że w ubiegłym roku odnotowaliśmy znaczący wzrost inwestycji zagranicznych w Polsce. Licząc rok do roku, było to aż 19 procent.

Szef rządu zaznaczył, że nasz region Europy jest w bardzo trudnej sytuacji, dlatego najważniejszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na wszystkich poziomach.

Premier zachęcał do inwestowania w Polsce. W południe szef rządu weźmie udział w dyskusji dotyczącej technologii Google’a.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl