pixabay.com

26. Dzień Judaizmu

W Kościele katolickim 17 stycznia obchodzimy 26. Dzień Judaizmu pod hasłem „Przejście Pana: Dziś wychodzicie” Ustanowiony przez Episkopat Dzień Judaizmu ma pomóc katolikom w odkrywaniu judaistycznych korzeni chrześcijaństwa.

W tym roku uroczystość ma miejsce w Siedlcach. Obchody rozpoczęły się od wspólnej modlitwy w miejscu, gdzie kiedyś znajdowała się synagoga, która została spalona przez Niemców w 1939 roku. Podczas drugiej części obchodów odbędzie się sesja poświęcona historii judaizmu w Siedlcach.

Nie zabraknie również lekcji na temat Holokaustu na okupowanych przez Niemców terenach Polski. Wykłady na temat interpretacji Starego Testamentu poprowadzi rabin Boaz Pash z Izraela. Podczas trzeciej części będzie można wziąć udział w panelach naukowych poświęconych relacjom polsko-żydowskim.

Dni Judaizmu zakończą się międzyreligijną celebracją Słowa Bożego, którą poprowadzi przewodniczący Komitetu Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem, ks. abp Grzegorz Ryś.

Obchody XXVI Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce objął honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl