Premier M. Morawiecki do polskich siatkarzy: Zrobiliście dla Polski coś wyjątkowego, jesteśmy z was dumni

Zrobiliście dla Polski coś wyjątkowego, jesteśmy z was dumni. To wielki prezent na stulecie odzyskania niepodległości – zwrócił się do mistrzów świata w siatkówce premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu spotkał się ze „złotymi siatkarzami” w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wręczył zawodnikom i całemu sztabowi reprezentacji Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości i okolicznościowe dyplomy.

W rewanżu kapitan zespołu Michał Kubiak przekazał premierowi reprezentacyjną koszulkę z podpisami wszystkich zawodników.

To fenomenalny sukces, graliście genialnie, cała Polska się cieszy z tego osiągnięcia. Zdobyć mistrzostwo świata w tak popularnej grze jak siatkówka dwa razy z rzędu to już „arcymistrzostwo” – podkreślił premier RP Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zapowiedział też dodatkowe środki finansowe na nagrody i rozwój tej dyscypliny sportu.

To, co zrobiliście dla Polski, to jest coś absolutnie wyjątkowego i radość (jest) po prostu w całej Polsce. To mocno potwierdza ten kierunek naszych działań – wsparcia sportu w wielu dyscyplinach. Chcę powiedzieć przy tej okazji, że sukcesy trzeba też nagradzać. Dlatego postanowiliśmy przekazać dla siatkarzy pewną znaczącą kwotę pieniędzy, która pomoże – według waszego najlepszego rozeznania, uznania – w rozwoju siatkówki młodzieżowej, kobiecej, męskiej, ale też w kwestii nagród bezpośrednich. To już pozostawię do decyzji fachowcom – powiedział Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek polska ekipa siatkarska wróciła z Włoch, gdzie w niedzielę triumfowała w mistrzostwach świata. W finale drużyna trenera Vitala Heynena pokonała Brazylię 3:0, broniąc tytuł sprzed czterech lat i zdobywając trzecie w historii złoto mistrzostw świata.

W Pałacu Prezydenckim odbyło się też spotkanie mistrzów świata w piłce siatkowej z prezydentem Andrzejem Dudą.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl