Gala Nagrody BohaterON 2021

Dziś wieczorem odbędzie się Gala Nagrody BohaterON 2021 im. Powstańców Warszawskich. Jak co roku wyróżnienie otrzymają osoby i instytucje, które w sposób szczególny promowały wiedzę o historii Polski XX wieku.

Gala rozpocznie się o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Obecny będzie na niej wicepremier prof. Piotr Gliński.

Laureaci Nagrody zostaną wyłonieni w siedmiu kategoriach: firma, instytucja, nauczyciel, osoba publiczna, dziennikarz, organizacja non profit i pasjonat.

W każdej z nich trzy wyróżnienia – brązowy, srebrny i złoty BohaterON – przyznali członkowie Kapituły Nagrody, a jedno – Złoty BohaterON Publiczności – internauci w głosowaniu na stronie internetowej.

– W 2019 roku ustanowiliśmy nagrodę im. Powstańców Warszawskich. Zrobiliśmy to nie tylko dlatego, że chcieliśmy uhonorować naszych bohaterów i podtrzymywać pamięć o nich, ale przede wszystkim dlatego, iż są oni wyjątkowym Pokoleniem Kolumbów, od którego możemy uczyć się miłości do ojczyzny, patriotyzmu, szacunku do historii oraz tego, jak dalej przekazywać ową pamięć. Widząc, jak olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się dwie pierwsze edycje naszej nagrody, zdecydowaliśmy o kontynuacji działań – mówiła Agnieszka Łesiuk-Krajewska, inicjatorka nagrody.

Jednak BohaterOn to nie tylko nagrody. To także coroczna akcja wysyłania kartek z podziękowaniem do powstańców warszawskich oraz kampania społeczna zachęcająca do poznawania polskiej historii.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj