fot. twitter.com/ipngovpl

Finał VII edycji projektu edukacyjnego Instytut Pamięci Narodowej pt. „Łączka i inne miejsca poszukiwań”

Na Zamku Królewskim w Warszawie rozpoczęła się uroczysta gala finałowa VII edycji projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań”. Projekt ten już po raz siódmy zrealizował Instytut Pamięci Narodowej. Jego uczestnicy mieli okazję poznać najnowszą historię naszego kraju przez pryzmat nieznanych miejsc pochówku ofiar reżimów totalitarnych.

Poprzez organizowane w ramach projektu spotkania z archeologami, antropologami, archiwistami czy historykami zgłębili także tajniki ich pracy. Zwieńczeniem udziału w warsztatach edukacyjnych było nakręcenie 2-minutowej etiudy filmowej.

VII edycję projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań” podsumowuje Marek Nadolski, starszy inspektor w biurze poszukiwań i identyfikacji IPN.

W tegorocznej edycji projektu wzięło udział 332 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych reprezentujących 61 zespołów. Biorące udział w zajęciach projektowych zespoły miały do wykonania finałowe zadanie w postaci nakręcenia 2-minutowej etiudy filmowej związanej z tematyką projektu. Spośród 49 nadesłanych etiud jury wybrało piętnaście najlepszych produkcji w dwóch kategoriach: dziesięć etiud w kategoriach szkół ponadpodstawowych i pięć etiud stworzonych przez uczniów szkół podstawowych – powiedział Marek Nadolski.

Najlepsze etiudy zostaną zaprezentowane dziś podczas gali finałowej projektu w Warszawie. W wydarzeniu weźmie udział dr hab. Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes IPN, dyrektor Biura Poszukiwań i Identyfikacji. Projekt „Łączka i inne miejsca poszukiwań” jest objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl