Zdjęcie: associazionemeter.org
fot. https://naszdziennik.pl

Już dziś „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam i Radiu Maryja z udziałem ks. Fortunato Di Noto z Włoch

O godzinie 18.15 na antenie TV Trwam w programie „Rozmowy Niedokończone” gościć dziś będziemy ks. Fortunato Di Noto, założyciela stowarzyszenia „Meter”, które od lat walczy z wykorzystywaniem nieletnich na świecie. Program będzie kontynuowany w Radiu Maryja od godz. 21.30.

Ks. Fortunato Di Noto to znany włoski kapłan, który od lat walczy z pedofilią i seksualnym wykorzystaniem dzieci. Problem jest ogromny. Co roku Stowarzyszenie „Meter”, którego duchowny jest założycielem, wydaje raport na temat pedofilii w Europie. Ubiegłoroczny ma aż 142 strony.

„Tematyka nadużyć jest na świecie zjawiskiem ogromnie dramatycznym. Nadużyć seksualnych tym bardziej. 18 milionów dzieci jest wykorzystywanych w Europie, a to jest tylko liczba dzieci wykorzystywanych seksualnie, potem mamy kolejne miliony dzieci wykorzystywanych w inny sposób, np. poprzez przemoc psychologiczną” – powiedział ks. Fortunato Di Noto.

Liczby przerażają i pokazują jednocześnie, jak dobrze zorganizowane jest lobby pedofilskie na świecie. W Polsce problem pedofilii jest wykorzystywany do ataku na Kościół. Dziennikarze nagłaśniają przypadki nadużyć w Kościele, także te, które są nieprawdziwe. Stowarzyszenie założone przez księdza Di Noto obnaża też prawdę o tym, że oskarżanie Kościoła ma podłoże ideologiczne.

„Jest to problem naprawdę bardzo złożony, bardzo wieloaspektowy, który generuje problemy bardzo głębokie i bardzo bolesne dla tych, którzy ich doświadczają (…). Państwo polskie na pierwszym miejscu musi postawić walkę z nadużyciami wobec nieletnich” – zaznaczył duchowny.

 
Ks. Fortunato Di Noto na zaproszenie Radia Maryja przebywa w Polsce. Dziś będzie gościem w programie „Rozmowy Niedokończone”. Początek na antenie TV Trwam o godzinie 18.15, kontynuacja w Radiu Maryja o godz. 21.30. Program transmitować będziemy również na kanale Radia Maryja w serwisie YouTube.  Słuchacze będą mogli aktywnie uczestniczyć w audycji, dzwoniąc na naszą antenę.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl