„bArką na misje”

Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz Wspólnota „Jaspis” zapraszają do udziału w misyjno-ewangelizacyjnym wydarzeniu zatytułowanym „bArką na misje”. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio Maryja i TV Trwam.

Z okazji Światowej Niedzieli Misyjnej i Tygodnia Misyjnego w archidiecezji krakowskiej pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy!” zorganizowano wydarzenie o nazwie „bArką na misje”, które odbędzie się w dniach 23-29.10.2021 roku.

Przedsięwzięcie rozpocznie się 23 października br. o godz. 10.00 od „Spotkań z Misjami”. Następnie o godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. na „bArce Aquarius” przy moście Dębnickim, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu na płynącym statku. W czasie kolejnych dni dla uczestników zorganizowano „Spotkania z Misjami”.

Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie przygotował również specjalną ofertę dla szkół.

„Wydarzeniu towarzyszyć będą misyjne wystawy egzotycznych eksponatów, prezentacje i filmy o pracy misjonarzy. Ponadto przygotowano konkursy, naukę piosenek w różnych językach krajów misyjnych, warsztaty kultury indyjskiej, afrykańskiej i peruwiańskiej. Zaplanowano także rejs po Wiśle >>statkiem z Tadkiem<< za promocyjną kwotę z dochodem na misje” – zachęcają organizatorzy.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął  ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Patronat medialny sprawuje Radio Maryja i TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj