Wpisy autora Angelika Regulska

[TYLKO U NAS] M. Kałużny: Dzieci w większości nie chorują ciężko na COVID-19, więc pośpiech i szczepienie ich szczepionką, która jeszcze nie jest sprawdzona – uważam za niezasadne

Niecałe 5 proc. dzieci przeszło COVID-19. Dzieci w większości nie chorują ciężko na COVID-19, więc pośpiech i szczepienie ich szczepionką, która jeszcze nie jest sprawdzona – uważam za niezasadne. Organizmy dzieci są słabsze niż u osób dorosłych (…). Polska powinna poczekać i nie podążać bezmyślnie za Francją czy innymi krajami, tylko obserwować, co się dzieje i jak pandemia postępuje, jakie są efekty szczepienia. Dzieci, jeśli będzie trzeba szczepić, to powinno to być na samym końcu. Wydaje mi się, że w tym momencie nie powinniśmy takiego procesu dokonywać – mówił Mariusz Kałużny, poseł Solidarnej Polski oraz wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Sanitaryzmu, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.   

[TYLKO U NAS] Dr J. Hajdasz o konferencji Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców: Zarzucono rządzącym niewłaściwą strategię medycznego działania w czasie pandemii – zamiast leczyć chorobę we wczesnym stadium powszechnie dostępnymi lekami, zamykano przychodnie zdrowia i szpitale

Lekarze zarzucili rządzącym obranie niewłaściwej strategii medycznego działania w czasie pandemii, bo zamiast leczyć chorobę we wczesnym stadium powszechnie dostępnymi lekami, zamykano przychodnie zdrowia i szpitale, a chorych przetrzymywano w domach tak długo, aż jedynym wyjściem było wywiezienie pacjenta na sygnale do szpitala i podpięcie pod respirator. W efekcie dla wielu osób kończyło się to cięższym przebiegiem choroby, a nawet śmiercią – powiedziała dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja.

Papież Franciszek: Najpiękniejszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać, jest łaska, że nie tylko modlimy się, ale że już zostaliśmy przyjęci do dialogu Jezusa z Ojcem, do komunii Ducha Świętego

Ojciec Święty Franciszek zakończył dziś cykl katechez nt. modlitwy; zachęcał do niej i podkreślał, że jest ona naszą życiową koniecznością. Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież wskazał, że najpiękniejszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać, jest łaska, że nie tylko modlimy się, ale że już zostaliśmy przyjęci do dialogu Jezusa z Ojcem, do komunii Ducha Świętego.