Ekstraklasa. Radomiak zremisował z Jagiellonią. Piękny gol M. Guala

Radomiak Radom zremisował u siebie z Jagiellonią Białystok w ramach 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Punkt gościom pięknym uderzeniem z dystansu zapewnił Hiszpan Marc Gual.

Początek rywalizacji w Radomiu był dość spokojny. Marazm został przerwany tuż przed przerwą. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Maurides piętą przedłużył zagranie. Futbolówka spadła pod nogi Dawida Abramowicza, który wolejem wpisał się na listę strzelców.

Druga odsłona była zdecydowanie ciekawsza. Ponownie do siatki trafili gospodarze. Maurides poradził sobie z Michałem Pazdanem, po czym podał do Karola Angielskiego. Napastnik mocnym uderzeniem pokonał Zlatana Alomerovicia. Odpowiedź Jagielloni przyszła dwie minuty później. Bartłomiej Wdowik, który na boisku pojawił się po przerwie, zacentrował do Diego Carioci. Ten na wślizgu zdobył gola kontaktowego. Nie był to jednak koniec emocji. Niedługo później Marc Gual oddał potężne uderzenie z około 20 metrów. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową, dzięki czemu białostocczanie doprowadzili do remisu.

Szybkie odrobienie strat dodało skrzydeł Jagielloni. Prezentowała się ona lepiej, ale nie była już w stanie wywieźć z Radomia kompletu „oczek” (2:2). Podział punktów nie zadowolił żadnej ze stron. Obie bowiem w siedmiu ostatnich meczach wygrywały zaledwie raz.