ATP Monte Carlo. Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy

Hubert Hurkacz pokonał Boliwijczyka Hugo Delliena (7:5, 6:4) i awansował do drugiej rundy turnieju organizowanego w Monte Carlo. Teraz Polak zmierzy się ze zwycięzcą meczu między Hiszpanem Pedro Martinezem a Francuzem Ugo Humbertem.

Patrząc na miejsca tenisistów w rankingu ATP można było spodziewać się gładkiego zwycięstwa Polaka. Tymczasem 14. w zestawieniu Hubert Hurkacz prowadził wyrównany bój z 92. w klasyfikacji Boliwijczykiem. Hugo Delliena lubi grać na ziemnej nawierzchni, na której triumfował chociażby w challengerze w Santiago. Zawodnik był w rytmie i skutecznie odpowiadał na ataki wrocławianina.

Hurkacz kilkukrotnie miał okazję na przełamanie swojego rywala. Początkowo nie mógł tego dokonać. Boliwijczyk uległ jednak w jedenastej rozgrywce, a po chwili przegrał pierwszego seta (7:5). To pozwoliło Polakowi lepiej rozpocząć drugą partię. Już na początku wypracował sobie czterogemową przewagę. Delliena zaczął odpowiadać, a z czasem odrobił straty (4:4). „Biało-Czerwony” nie zamierzał wypuścić zwycięstwa z rąk i po stu minutach gry awansował do drugiej rundy turnieju (6:4).