Piłka nożna. Grzegorz Krychowiak z pierwszym golem dla AEK Ateny

Grzegorz Krychowiak zdobył bramkę w meczu wyjazdowym AEK Ateny z PAS Giannina (3:2). Było to pierwsze trafienie reprezentanta Polski w nowym klubie.

Grzegorz Krychowiak od połowy marca przebywa na wypożyczeniu w greckim AEK Ateny. W poniedziałek po raz czwarty wyszedł na boisko w barwach nowego klubu. Już w 4. minucie pomocnik płaskim uderzeniem z około 15 metrów otworzył wynik meczu. Jeszcze przed przerwą podwyższył Lazaros Rota.

Tuż po zmianie stron gospodarze zdobyli gola kontaktowego, ale w 69. minucie dla drużyny z Aten trafił Sergio Araujo. Gospodarzy stać było na jeszcze jedno trafienie. Ponownie do siatki  trafił Juan Perea, który w 90. minucie ustalił wynik rywalizacji.

Grzegorz Krychowiak opuścił murawę w 88. minucie. Dziesięć minut wcześniej zmieniony został natomiast Damian Szymański, który także rozpoczął mecz w wyjściowym składzie.

Rywalizujący w grupie mistrzowskiej AEK zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 51 punktów. Stawce przewodzi Olympiakos Pireus, który ma 70 „oczek”.