Liga Mistrzów. Lewandowski jak z Realem – „czteropak” Polaka!

Robert Lewandowski na ustach piłkarskiej Europy! Reprezentant Polski zdobył cztery gole w kwadrans, a Bayern Monachium rozbił na wyjeździe Crvenę Zvezdę Belgrad 6:0. Snajper „Bawarczyków” ma już dziesięć goli na koncie w obecnym sezonie Ligi Mistrzów.

Grupa A

Galatasaray SK – Club Brugge 1:1 (1:0)
Adem Buyuk 11′ – Krepin Diatta 90′

Real Madryt – Paris Saint-Germain 2:2 (1:0)
Karim Benzema 17′ 79′ – Kylian Mbappe 81′ Pablo Sarabia 83′

Poznaliśmy kolejny zespół, który na wiosnę zagra w Lidze Mistrzów. Real, bo o nim mowa, zremisował na własnym terenie z PSG 2:2. Podopieczni Zinedine’a Zidane’a do 81. minuty prowadzili jeszcze 2:0 po dwóch trafieniach Karima Benzemy, wówczas jednak do głosu doszli gości. Sygnał do ataku dał Kylian Mbappe, a chwilę później punkt paryżanom zapewnił Pablo Sarabia. Hiszpan popisał się świetnym, technicznym strzałem w „okienko” bramki Thibauta Courtoisa. Taki wynik sprawił również, że ekipa Thomasa Tuchela zapewniła sobie pierwsze miejsce grupie A.

Blisko awansu do fazy pucharowej Ligi Europy są natomiast piłkarze Clubb Brugge. Belgowie zremisowali w delegacji z Galatasaray 1:1, ratując wynik już w doliczonym czasie gry za sprawą Krepina Diatty. Zarówno Senegalczykowi, jak i Clintonowi Macie – w momencie celebracji zdobytej bramki – sędzia pokazał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie. Na kolejkę przez zakończeniem zmagań grupowych drużyna Philippe’a Clementa ma oczko przewagi nad drużyną z Turcji.

Grupa B

Crvena Zvezda Belgrad – Bayern Monachium 0:6 (0:1)
Leon Goretzka 14′ Robert Lewandowski 53′(k.) 60′ 64′ 68′ Corentin Tolisso 90′

Tottenham Hotspur – Olympiakos Pireus 4:2 (1:2)
Dele Alli 45′ Harry Kane 50′ 77′ Serge Aurier 73′ – Youseff El Arabi 6′ Ruben Semedo 19′

Tak się zapisuje w annałach Ligi Mistrzów! Robert Lewandowski został pierwszym zawodnikiem w historii tych rozgrywek, który strzelił cztery gole w niecały kwadrans. Milana Borjana zmuszał do kapitulacji między 53. a 68. minutą. Reprezentant Polski ma już dziesięć trafień na koncie w obecnym sezonie Champions League. Co warto podkreślić, potrzebował do tego zaledwie pięciu występów. Jego Bayern ostatecznie rozbił na wyjeździe Crvenę Zvezdę 6:0, a bramkarza gospodarzy pokonali również Leon Goretzka oraz Corentin Tolisso.

Sześć goli padło również w Londynie, ale tam kibice na brak emocji nie mogli narzekać. Nie upłynęło jeszcze 19 minut, a Olympiakos prowadził już 2:0. Tottenham nie zamierzał jednak tanio skóry sprzedać. Tuż przed przerwą część strat odrobił Dele Alli. Druga połowa meczu była już kolei prawdziwym koncertem gry w wykonaniu podopiecznych Jose Mourinho. Bramki Harry’ego Kane’a (dwie) oraz Serge’a Auriera pozwoliły „Kogutom” ostatecznie wygrać 4:2 i tym samym znaleźć się w gronie szesnastu najlepszych drużyn Ligi Mistrzów.

Grupa C

Atalanta Bergamo – Dinamo Zagrzeb 2:0 (1:0)
Luis Muriel 27′(k.) Alejandro Gomez 47′

Manchester City – Szachtar Donieck 1:1 (0:0)
Ilkay Gundogan 56′ – Manor Solomon 69′

W grupie C olbrzymi krok w stronę awansu do 1/8 finału Champions League wykonał Szachtar. Mistrzowie Ukrainy niespodziewanie zremisowali w delegacji z Manchesterem City 1:1. Na trafienie Ilkaya Gundogana odpowiedział Manor Solomon po ładnej akcji całego zespołu. W drugim spotkaniu Atalanta zanotowała pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach, pokonując Dinamo Zagrzeb 2:0. Pełne 90 minut na ławce rezerwowych w ekipie gości przesiedział Damian Kądzior.

Po pięciu kolejkach sytuacja w tabeli jest szalenie interesująca. Drugi Szachtar ma sześć punktów w dorobku, trzecie Dinamo pięć, a ostatnia w stawce Atalanta – cztery. Oczywiście zdecydowanym liderem są „Obywatele” (11).

Grupa D

Lokomotiw Moskwa – Bayer 04 Leverkusen 0:2 (0:1)
Rifat Żemaletdinow 11′(sam.) Sven Bender 54′

Juventus Turyn – Atletico Madryt 1:0 (1:0)
Paulo Dybala 45′

Drużyna Macieja Rybusa i Grzegorza Krychowiaka straciła szansę na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Lokomotiw Moskwa uległ przed własną publicznością Bayerowi Leverkusen 0:2 i to Niemcy będą bić się w ostatnim meczu grupowym o możliwość uczestniczenia na wiosnę w Champions League.

Oczko więcej od piłkarzy Petera Bosza ma bowiem Atletico Madryt, które przegrało na wyjeździe z Juventusem Turyn 0:1 po pięknym golu Paulo Dybali. Argentyńczyk sprytnie przymierzył z rzutu wolnego z ostrego kąta i zaskoczył tym bezradnie interweniującego Jana Oblaka. Podopieczni Diego Simeone nie mieli większych argumentów w ofensywie i choć kilkukrotnie gościli w polu karnym gospodarzy, Wojciech Szczęsny nie musiał wykazywać się znaczącymi interwencjami.