Serie A. Pewne zwycięstwo Romy, sensacyjny remis Juventusu

We Włoszech rozegrane dziś zostały pierwsze mecze 7. kolejki rozgrywek ligowych. O punkty rywalizowały zespoły mistrza oraz wicemistrza kraju. Roma nie miała problemów z pokonaniem Chievo Werona i pewnie triumfowała w stosunku 3:0. Niespodziewanie pierwsze punkty w lidze stracił Juventus Turyn, który zaledwie zremisował 1:1 w wyjazdowym starciu z ostatnim zespołem w tabeli – Sassuolo.

Drużyny z Rzymu oraz Turyny grały dziś z zespołami, które w Serie A plasują się w dolnych rejonach tabeli. Mało kto przypuszczał, że któraś z tych ekip straci dzisiaj punkty.

Roma na własnym stadionie podejmowała Chievo Werona. Niestety, tym razem w bramce zespołu z Wiecznego Miasta nie pojawił się Łukasz Skorupski, gdyż po kontuzji powrócił już podstawowy golkiper rzymian- Morgan de Sanctis.

Wicemistrzowie Włoch pierwszego gola zdobyli już w 4. minucie gry. Po centrze z rzutu rożnego Pjanicia do siatki rywali trafił Destro. Na 2:0 dla gospodarzy w 25. minucie podwyższył Ljajić, po ładnej indywidualnej akcji. Wynik spotkania został ustalony jeszcze przed przerwą. W 33. minucie gry faulowany w polu karnym gości był De Rossi, a rzut karny na bramkę zamienił Totti. Dla tego zawodnika był to już 237. gol w rozgrywkach ligowych.

Juventus udał się na mecz wyjazdowy z czerwoną latarnią tabeli- Sassuolo. Zespół ten do tej pory zgromadził zaledwie 3 punkty w 6 pojedynkach. Nic nie zapowiadało, że mogło się to zmienić po konfrontacji z mistrzem kraju.

Już w 13. minucie zespół gospodarzy wyszedł na prowadzenie za sprawą Zazy, który umieścił piłkę w siatce Juventusu po zamieszaniu podbramkowym. Turyńczycy wyrównali sześć minut później, za sprawą Paula Pogby. Ten sam zawodnik mógł przed przerwą wyprowadzić Starą Damę na prowadzenie, jednak przegrał pojedynek jeden na jeden z golkiperem rywali.

W drugiej połowie na boisku dominował Juventus. Szczęścia próbowali Coman oraz Pereyra, jednak bez efektu bramkowego. W odpowiedzi sposobu na pokonanie Buffona szukali Berardi oraz Zaza, jednak wynik meczu nie uległ już zmianie. Pojedynek zakończył się sensacyjnym wynikiem 1:1

Po dzisiejszych spotkaniach liderem tabeli pozostaje Juventus Turyn, który ma w dorobku 19 punktów. Tylko oczko mniej ma w dorobku druga w rozgrywkach AS Roma.

AS Roma – Chievo Werona 3:0 (3:0)
Destro 4′, Ljajić 25′, Totti (k.) 33′
Roma: De Sanctis – Maicon, Yanga-Mbiwa, Astori, Cole – Pjanić (68′ Paredes), De Rossi, Nainggolan (89′ Ucan) – Ljajić, Totti (61′ Florenzi), Destro
Chievo: Bardi- Frey, Dianelli, Sardo (75′ Cesar), Biraghi (81′ Edimar)- Zukanović, Hetemaj, Cofie, Radovanović- Lopez (65′ Meggiorini), Paloschi

US Sassuolo – Juventus Turyn 1:1 (1:1)
Zaza 13′- Pogba 19′
Sassuolo: Consigli- Acerbi, Cannavaro (10. Antei), Terranova- Longhi, Missiroli (79. Taider), Magnanelli, Vrsajko-Sansone (70. Biondini), Zaza, Berardi
Juventus: Buffon – Ogbonna, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner, Pereyra, Pirlo (84′ Giovinco), Pogba, Evra (60′ Marchisio) – Tevez, Llorente (66′ Coman).

Tabela: [Serie A]