fot. twitter.com

Piłka nożna. Stadion w Neapolu oficjalnie nosi imię Diego Armando Maradony

Zmiana nazwy stadionu w Neapolu stała się faktem. Od piątku obiekt, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa zespół Gennaro Gattuso, nosi oficjalnie imię Diego Armando Maradony.


W zeszłym tygodniu w wieku 60 lat zmarł Diego Maradona. Jedna z największych legend w historii futbolu doznała ataku serca. Kilka dni po śmierci słynnego Argentyńczyka pojawił się pomysł, aby jego imieniem nazwać stadion w Neapolu.

W efekcie powstał wniosek w tej sprawie, który następnie został poddany pod głosowanie. W piątek władze miasta uchwaliły go jednogłośnie. Od teraz Stadio San Paolo nazywa się Stadio Diego Armando Maradona.

„Uchwała została zaproponowana przez burmistrza Luigiego de Magistrisa, radną Alessandrę Clemente i podpisana przez całą Radę Miejską, która zebrała się w Palazzo San Giacomo” – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Pierwszy mecz na obiekcie z nowym patronem piłkarze „Azzurrich” rozegrają 10 grudnia, kiedy to podejmą Real Sociedad San Sebastian w ramach ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Europy.

Przypomnijmy, że Diego Maradona swoje największe klubowe sukcesy święcił właśnie w zespole z Neapolu. Argentyńczyk w barwach ekipy spod Wezuwiusza występował w latach 1984-1991 i w tym czasie zdobył m.in. dwa mistrzostwa Włoch oraz Puchar UEFA. Raz sięgnął również po koronę króla strzelców Serie A.

Sport.RIRM

drukuj