Puchar Niemiec. Zwycięstwo Borussii, Kuba asystuje

Odzyskująca blask Borussia Dortmund nie zawiodła w rozgrywkach pucharowych i z kwitkiem odprawiła IIIligowe Dynamo Drezno, wygrywając 2:0 (0:0). Obie bramki w drugiej części spotkania zdobył Ciro Immobile. Swój wkład w zwycięstwo miał także Jakub Błaszczykowski, który zaliczył asystę przy drugim trafieniu Włocha.

Zawodnicy z Dortmundu, którzy wiosną radzą sobie bardzo dobrze i oddalili się na dobre od strefy spadkowej w Bundeslidze, zawitali do Drezna, by w 1/8 finału Pucharu Niemiec zmierzyć się z III–ligowym Dynamem. Awans był więc obowiązkiem. Drezdeńczycy mieli natomiast możliwość sprawdzenia się na tle ekipy z krajowego topu.

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały łatwej przeprawy dla piłkarzy Juergena Kloppa. Gospodarze toczyli wyrównaną walkę z wyżej notowanym rywalem i od czasu do czasu pozwalali sobie na wypady pod pole karne BVB. W odpowiedzi dobrą, dwójkową akcją popisali się Ciro Immobile i Shinji Kagawa. Japończyk dograł krótko do włoskiego napastnika, ale jego strzał został zablokowany i nie zaskoczył Patricka Wiegersa.

Przyjezdni, mimo że byli stawiani w roli pewniaków do zwycięstwa, nie potrafili wykrzesać z siebie więcej i do przerwy na tablicy widniał bezbramkowy remis.

Już pięć minut po wznowieniu gry do siatki trafił Immobile. Fatalny błąd popełnił Michael Hefele. Defensor Dynama zagrał piłkę pod nogi Włocha, a ten mając przed sobą niemal pustą bramkę nie mógł nie skorzystać z prezentu. Zawodnik miejscowych próbował odkupić winy uderzeniem z rzutu wolnego z około dwudziestu pięciu metrów, jednak na posterunku znajdował się Mitchell Langerak.

Bliski szczęścia w 77. minucie był Adrian Ramos. Rezerwowy Borussii oddał groźny strzał, który zatrzymał się na słupku. W końcówce spotkania w szesnastkę dokładnie dograł Jakub Błaszczykowski. Do futbolówki jako pierwszy dopadł Immobile. Snajper BVB ustalił wynik spotkania, pokonując Wiegersa po raz drugi.

Podopieczni Kloppa awansowali do 1/4 finału Pucharu Niemiec. Ćwierćfinałowe pojedynki zaplanowano na 7 i 8 kwietnia. W kolejnym ligowym spotkaniu Borussia zmierzy się natomiast z Hamburgerem SV.