PŚ w Willingen. Polacy w pełnym składzie w niedzielnym konkursie!

Komplet Polaków wywalczył awans do niedzielnego indywidualnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Podczas kwalifikacji najlepiej spośród białoczerwonych zaprezentował się Stefan Hula, który dalekim skokiem zapewnił sobie 3. miejsce. W czołowej dziesiątce znaleźli się również Jakub Wolny oraz Andrzej Stękała, sklasyfikowani odpowiednio na 5. i 9. lokacie.

Do zawodów odbywających się w niemieckim Willingen zgłoszono zaledwie 56 skoczków. Podczas piątkowych kwalifikacji do konkursu głównego startowali kadrowicze, których nie oglądaliśmy zbyt często w tegorocznym sezonie.

Ski jumping World Cup in in WillingenSpośród zawodników, którzy musieli wywalczyć kwalifikacje, najlepszy skok oddał Jurij Tepes. Reprezentant Słowenii osiągnął 139 m i z łączną notą 126.1 pkt. wyprzedził Austriaka Manuela Poppingera oraz Stefana Hulę. Najwyżej sklasyfikowany spośród Polaków oddał skok na 131 m.

Drugą najwyższą notę spośród biało-czerwonych uzyskał Jakub Wolny. Podopieczny Macieja Maciusiaka lądował na 129.5 m, zajmując ostatecznie 5. lokatę. Dobry występ w kwalifikacjach zaliczył również powracający do pucharowej rywalizacji Andrzej Stękała – 130 m uzyskane w dobrych warunkach pozwoliły zakopiańczykowi uplasować się na 9. miejscu. Trochę gorzej zaprezentowali się Maciej Kot (125 m) oraz Jan Ziobro (121.5 m), którzy zajęli odpowiednio 22. i 31. pozycję.

Ski jumping World Cup in in WillingenPod nieobecność lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Petera Prevca, autorem najdłuższego skoku w dzisiejszych eliminacjach został Severin Freund. Niemiec jako jedyny spośród wszystkich zawodników przekroczył granicę 140 m. Ze swoich prób  mogli być zadowoleni również Stefan Kraft (139 m) oraz Domen Prevc (138.5 m).

W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00.