PŚ w biathlonie. Bezkonkurencyjna Makarainen, dobry występ Hojnisz

Kaisa Makarainen w pewnym stylu wygrała pierwszy w bieżącym sezonie biathlonowy bieg masowy na 12.5 km. W słoweńskiej Pokljuce dobrej strony zaprezentowała się dziś Monika Hojnisz, która dotarła do mety z piętnastym czasem.

Brązowa medalistka mistrzostw świata z Nowego Mesta znów okazała się najlepszą z Polek startujących w Pokljuce. Po 11. miejscu w sprincie oraz 17. pozycji w biegu pościgowym tym razem Hojnisz uplasowała się na 15. lokacie, dwukrotnie zaliczając karne rundy. Dużo gorzej wypadły pozostałe nasze kadrowiczki – Krystyna Guzik znalazła się zaraz na początku trzeciej „dziesiątki”, z kolei fatalnie spisująca się na strzelnicy Magdalena Gwizdoń (pięć pudeł) zajęła dopiero 27. miejsce w gronie trzydziestu zawodniczek.

Niedzielne zmagania biathlonistek należały do Kaisy Makarainen. Finka po raz kolejny potwierdziła wysoką formę biegową, co w połączeniu z dobrą postawą strzelecką zapewniło jej siedemnaste w karierze, a drugie w obecnym sezonie zwycięstwo w zawodach zaliczanych do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

IBU Biathlon World Cup in PokljukaIBU Biathlon World Cup in Pokljuka

Tuż za nią – ze stratą blisko 12 sekund – linię mety przekroczyła Gabriela Soukalova, która na rzecz siódmej dziś Marie Dorin Habert odzyskała żółty plastron liderki całego cyklu. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast niespodziewanie Olga Podczufarova. Rosjanka do zwyciężczyni straciła ponad 27 sekund.

Teraz biathlonistki udadzą się na świąteczną przerwę. Do rywalizacji w Pucharze Świata powrócą 8 stycznia, gdy wystartują w biegu sprinterskim na 7.5 km w niemieckim Oberhofie.