PŚ w biegach. Udany występ Kowalczyk, Johaug ponownie bezkonkurencyjna

Justyna Kowalczyk zajęła 8. miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym w Toblach. Polka wyrównała swój najlepszy rezultat w tym sezonie. Ponownie na najwyższym stopniu podium stanęła będąca w wyśmienitej formie – Therese Johaug.

Z racji tego, że Kowalczyk przystąpiła do biegu z jednym z niższych numerów startowych, przez długi czas utrzymywała się na pierwszym miejscu w klasyfikacji zawodów. Wysokiej lokaty nie zdołała utrzymać, a z najlepszą dziś Johaug przegrała wyraźnie – o 1 minutę i 13 sekund. Dla bezkonkurencyjnej Norweżki dzisiejszy triumf był piątym z rzędu w biegu dystansowym.

Drugie miejsce, ze stratą blisko pół minuty do liderki Pucharu Świata, wywalczyła Finka Krista Parmakoski, zaś na najniższym stopniu podium stanęła Ingvild Flugstad Oestberg. W najlepszej dziesiątce niedzielnych zmagań znalazły się cztery Finki, trzy Norweżki i dwie Szwedki. Justyna Kowalczyk była jedyną zawodniczką z czołówki niepochodzącą ze Skandynawii.

Polka awansowała na 19. pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dotychczas zapisała na swoim koncie 114 punktów. Niekwestionowaną liderką z dorobkiem 655 oczek jest Therese Johaug.