fot. PAP/Grzegorz Momot

PŚ w biegach. Bjoergen już zwycięża, Kowalczyk dziewiąta

Marit Bjoergen już w drugim swoim starcie po półtorarocznej przerwie wygrała zawody Pucharu Świata. Norweżka triumfowała w biegu na 10 km stylem klasycznym w Kuusamo. Justyna Kowalczyk finiszowała na dziewiątej pozycji.


Polka bardzo dobrze poradziła sobie na starcie i długo biegła w ścisłej czołówce. Po jednej trzeciej dystansu Kowalczyk była nawet w trójce najszybszych zawodniczek, ale kolejne etapy wyścigu nie były już tak udane w wykonaniu naszej rodaczki. W połowie dystansu sklasyfikowana została na piątym miejscu, co dawało jeszcze nadzieję na walkę o czołowe lokaty, ale po słabszej końcówce dwukrotna mistrzyni olimpijska spadła na dziewiątą lokatę.

FIS Cross-Country skiing World Cup in RukaZmagania na czele stawki zakończyła, powracająca po półtorarocznej przerwie do rywalizacji w Pucharze Świata, Marit Bjoergen. Norweżka górowała nad rywalkami szczególnie na podbiegach, czym zapewniła sobie przewagę, która wystarczyła jej do końcowego triumfu. Podium uzupełniły Krista Parmakoski i Heidi Weng.

W Kuusamo, obok Justyny Kowalczyk, wystartowała także Martyna Galewicz. Polka wyprzedziła zaledwie jedną zawodniczkę i finiszowała na siedemdziesiątej ósmej pozycji.

***

Wyniki biegu na 10 km stylem klasycznym:

1.   Marit Bjoergen (Norwegia) 26:55.2
2.   Krista Parmakoski (Finlandia) +4.6
3.   Heidi Weng (Norwegia) +12.7
4.   Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) +36.8
5.   Nicole Fessel (Niemcy) +42.4
6.   Laura Mononen (Finlandia) +50.0

9.   Justyna Kowalczyk (Polska) +52.4
78. Martyna Galewicz (Polska) +4:17.1

***

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

1.   Stina Nilsson (Szwecja) 136 pkt.
2.   Marit Bjoergen (Norwegia) 126
3.   Krista Parmakoski (Finlandia) 125
4.   Heidi Weng (Norwegia) 120
5.   Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) 86
6.   Maiken Caspersen Falla (Norwegia) 80

11. Justyna Kowalczyk (Polska) 44

Sport.RIRM

drukuj