Biegi narciarskie. Sprinterski finał dla Bjoergen, Norweżki znowu w formie

Reprezentantka Norwegii, Marit Bjoergen, wygrała bieg sprinterski na dystansie 1.5 km techniką klasyczną podczas zawodów Pucharu Świata w fińskim Lahti. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Ingvild Flugstad Oestberg, a trzecia była Amerykanka Kikkan Randall.

Dla Marit Bjoergen było to już szóste w Lahti, a siedemdziesiąte trzecie w karierze, zwycięstwo w zawodach zaliczanych do Pucharu Świata. Dziś 35-letnia Norweżka okazała się najlepsza w finale biegu sprinterskiego, wyprzedzając drugą na mecie Ingvild Flugstad Oestberg o 0.14. sekundy. Podium uzupełniła Amerykanka Kikkan Randall, która równocześnie zanotowała swój najlepszy wynik w bieżącym sezonie. Najszybsza w eliminacjach – Szwedka Hanna Falk – sklasyfikowana została na szóstej pozycji.

Na ćwierćfinale swój udział w zawodach zakończyła Sylwia Jaśkowiec, zajmując ostatecznie odległą 29. pozycję. Druga z reprezentantek Polski, Ewelina Marcisz, nie przebrnęła nawet eliminacji i uplasowała się dopiero na 45. miejscu.

Dzięki dzisiejszej wygranej Bjoergen umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Norweżka do tej pory zgromadziła 1868 punktów i aż o 665 oczek wyprzedza drugą w zestawieniu Therese Johaug. Najlepsza z Polek – Justyna Kowalczyk – zachowała 12. lokatę.