Primera Division. Wymęczone zwycięstwo Atletico

Atletico Madryt z małymi problemami pokonało na własnym stadionie z Granadę 2:0 (1:0) w meczu 19. kolejki Primera Division. Bramki dla podopiecznych Diego Simeone strzelili Mario Mandzukić oraz Raul Garcia.

ATLETICO MADRID VS GRANADAMimo początkowej przewagi Atletico Madryt, to piłkarze Granady stworzyli pierwsi groźne sytuacje. W 10. minucie, centra Allana Nyoma trafiła na głowę Youssefa El Arabiego, który minimalnie trafił obok bramki strzeżonej przez Miguela Angela Moyę. W 15. minucie Piti tak zakręcił piłkę, wykonując rzut rożny, że piłka trafiła w poprzeczkę bramki gospodarzy. Po tych akcjach przyjezdni dostali wiatru w żagle i zacięcie atakowali piłkarzy ze stolicy. Podopieczni Joseba Aguado zapomnieli o defensywie, a to zakończyło się nierozsądnym faulem Abdoulwhaida Sissoko na Diego Godinie we własnym polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Mario Mandzukić. Po uzyskanym prowadzeniu mistrzowie Hiszpanii za wszelką cenę chcieli strzelić jeszcze jednego gola, ale nie udało się to żadnemu z zawodników Diego Simeone.

ATLETICO MADRID VS GRANADAPodobnie jak pierwszą połowę, drugą lepiej rozpoczęli gracze Atletico. Ich ataki były składniejsze i groźniejsze. Granada natomiast nie była w stanie podołać ostremu pressingowi, jaki zaprezentowali gospodarze. Mimo to piłkarze w czerwono-białych koszulkach, nie potrafili strzelić kolejnej bramki. Dopiero w 70. minucie groźny strzał oddał Antoine Griezmann. Jego półwolej został sparowany przez Oiera Olazabala. W 75. minucie Griezmann rozpoczął znakomitą akcję, którą zakończył Koke. Hiszpan minimalnie chybił. Kolejną groźną akcję stworzyli piłkarze Diego Simeone w 82. minucie, podwyższyć mógł Mandzukić. Piłka odbita od jego głowy, poleciał nad bramką ostatniej drużyny Primera Division. Dopiero trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, rezerwowy Raul Garcia strzelił bramkę, która przypieczętowała zwycięstwo gospodarzom. Arda Turan dośrodkował w pole karne, a zmiennik Mandzukicia wyskoczył najwyżej i pokonał bezradnie interweniującego Olazabala.

Po spotkaniu 19. kolejki  Atletico plasuje się na 3. miejscu, natomiast Granada zamyka tabelę z dorobkiem 14. punktów. Następne spotkanie piłkarze z Madrytu zagrają u siebie z Rayo Vallecano, z kolei ich dzisiejsi rywale zmierzą się na wyjeździe z Deportivo La Coruna.