Primera Division. Błysnął Rodriguez, Real wciąż galaktyczny

Real Madryt pokonał Granadę 4:0 w meczu 10. kolejki Primera Division. Do momentu, kiedy swoich spotkań nie rozegrają Barcelona, Atletico i Sevilla, „Królewscy” pozostaną na fotelu lidera ligi hiszpańskiej. Bramki dla Los Blancos zdobyli Cristiano Ronaldo, Karim Benzema i James Rodriguez.

Carlo Ancelotii postawił dziś na tych samych piłkarzy, którzy przed tygodniem zwyciężyli Barcelonę w El Clasico. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 2. minucie po przejęciu Daniela Carvajala, piłka wylądowała pod nogami Karima Benzemy. Ten odnalazł niepilnowanego Cristiano Ronaldo, który otworzył wynik spotkania. Dla Portugalczyka było to siedemnaste trafienie w sezonie.

Po pół godzinie gry Benzema dograł do Jamesa Rodrigueza. Kolumbijczyk z pierwszej piłki, z narożnika pola karnego huknął w samo okienko bramki Roberto Fernandeza, podwyższając wynik meczu na 2:0.

Kolejne gole „Królewscy” zdobyli w drugiej połowie. Po genialnym zagraniu piętką w wykonaniu Cristiano Ronaldo trzeciego gola ustrzelił Karim Benzema. Bliski szczęścia był także Marcelo, jednak po próbie Brazylijczyka piłka odbiła się od poprzeczki. Co nie udało się Realowi, nieoczekiwanie wyszło… Granadzie. Do własnej siatki w 86. minucie futbolówkę skierował Jean Babin, a pojedynek zakończył się triumfem Los Blancos 4:0.

Dzisiejsza wygrana była jedenastą z rzędu w wykonaniu podopiecznych Carlo Ancelottiego. Do momentu, kiedy swoich spotkań nie rozegrają Atletico, Barcelona i Sevilla, tegoroczni zwycięzcy Ligi Mistrzów pozostaną na pozycji lidera Primera Division.

Granada – Real Madryt 0:4 (0:2)
C. Ronaldo 2’ J. Rodriguez 31’ K. Benzema 54’ J. Babin 86’ (sam.)

Granada: Roberto – Nyom, Babin, Murillo, Carlos – Foulquier, Iturra, Pascual (46’ Marquez), Sissoko – Cordoba (65’ Rochina), Success (50’ El Arabi).

Real: Casillas – Carvajal (38’ Arbeloa), Pepe, Ramos, Marcelo – Kroos, Modrić (75’ Khedira), Isco (83’ Illarramendi) – Rodriguez, Benzema, Ronaldo.