Premier League: Obywatele gonią lidera

Manchester City pokonał na wyjeździe Crystal Palace 2:0 w ostatnim niedzielnym spotkaniu 36. kolejki angielskiej Premier League. Dzięki tej wygranej podopieczni Manuela Pellegriniego zbliżyli się do liderującego Liverpoolu na odległość zaledwie trzech punktów.

Piłkarze Manchesteru City przerwali serię pięciu wygranych z rzędu Crystal Palace i z Selhurst Park przywieźli komplet trzech oczek. Wynik tego pojedynku został ustalony jeszcze w pierwszej połowie. W 4. minucie po dośrodkowaniu Yaya Toure, bramkę strzałem głową zdobył Bośniak Edin Dzeko. Drugiego gola dla gości dołożył tuż przed przerwą Toure, który po pięknej indywidualnej akcji pokonał Juliana Speroniego. Dla reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej było to dziewiętnaste trafienie w obecnym sezonie.

Dzisiejsza wygrana przedłużyła szansę „The Citizens” na odzyskanie mistrzowskiego tytułu. Prowadzący w ligowej tabeli Liverpool uległ niespodziewanie na Anfield Road Chelsea 0:2 i ich przewaga nad Obywatelami stopniała do zaledwie trzech punktów. Należy jednak przypomnieć, że gracze z niebieskiej części Manchesteru mają do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie i w razie ewentualnego zwycięstwa zrównają się punktami z The Reeds.

Crystal Palace Manchester City 0:2

E. Dzeko 4’ Y. Toure 43’

Crystal: Speroni – Mariappa, Dann, Delaney, Ward – Puncheon, Jedinak, Ledley, Bolasie (Ince 73’) – Chamakh (Gayle 69’) – Jerome (Murray 69’)

Man City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Kolarov – Milner, Garcia, Toure (Fernandinho 66’), Nasri – Dzeko (Negredo 88’), Agüero (Jovetić 78’)