Premier League: Klasyk dla Chelsea

Chelsea Londyn pokonała na Stamford Bridge FC Liverpool 2:1 w hicie 19 kolejki angielskiej Premier League i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Zwycięskiego gola w 34 minucie strzelił Samuel Eto’o.

Początek spotkania należał do gości, którzy już w 3 minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Phillipe Coutinho i złym zachowaniu Branislava Ivanovicia, piłkę z najbliższej odległości skierował do bramki Martin Skrtel.

Odpowiedź gospodarzy była niemal natychmiastowa. W 17 minucie do remisu doprowadził Eden Hazard, który precyzyjnym technicznym strzałem umieścił futbolówkę w górnym rogu bramki gości.

Zwycięskiego gola dla podopiecznych Jose Mourinho zdobył w 34 minucie Samuel Eto’o. Kameruńczyk wykorzystał podanie Oscara i z kilku metrów pokonał bramkarza gości, Simona Mignoleta.

Po zmianie stron wynik nie uległ już zmianie, choć obie drużyny miały swoje okazje bramkowe. Najbliżej szczęścia był Mamadou Sakho, ale jego strzał głową z 8 metrów trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Petra Cecha.

The Blues po tym spotkaniu mają na koncie 40 punktów i tracą tylko dwa do prowadzącego Arsenalu. Z kolei podopieczni Brendana Rodgersa ponieśli drugą z rzędu, a piątą w sezonie, porażkę i zanotowali spadek na piąte miejsce w tabeli, ze stratą sześciu punktów do lidera.

Chelsea – Liverpool 2:1

E.Hazard 17, S.Eto’o 34 – M.Skrtel 3.

Chelsea: P.Cech – B.Ivanović ( 30’ A.Cole ), G.Cahill, J.Terry, C.Azpilicueta – D.Luiz, F.Lampard ( 46’ J.O.Mikel ) – Willian, Oscar, E.Hazard – S.Eto’o ( 86’ F.Torres )

Liverpool: S.Mignolet – G.Johnson ( 83’ I.Aspas ), M.Skrtel, M.Sakho ( 90’ K.Toure ), D.Agger – Lucas Leiva, J.Allen ( 60’ B. Smith ) – R.Sterling, J.Henderson, P.Coutinho – L.Suarez