Polacy za granicą. Koniec strzeleckiej serii Teodorczyka

Siedem na tylu meczach z rzędu zakończyła się strzelecka seria Łukasza Teodorczyka w barwach Anderlechtu Bruksela. Rekordowa passa napastnika Fiołków została przerwana w zremisowanym przez jego zespół spotkaniu z KV Oostende (1:1).

Od 2 października i konfrontacji ze Standardem Liege reprezentant Polski zanotował serię siedmiu meczów z rzędu z przynajmniej jednym strzelonym golem dla Anderlechtu. Sposobu na pokonanie bramkarza rywali nie znalazł dopiero w dzisiejszym starciu z KV Oostende, z którym Fiołki zremisowały 1:1. Dla Teodorczyka bieżący sezon – przynajmniej na razie – jest najlepszym w jego karierze. W dziewiętnastu rozegranych dotąd spotkaniach we wszystkich rozgrywkach klubowych aż piętnastokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

KRYCHOWIAK Grzegorz (PSG) Dostawca: PAP/PanoramicNa przeciwnym biegunie znajduje się Grzegorz Krychowiak. Polak już w trzecim kolejnym ligowym pojedynku nie podniósł się bowiem z ławki rezerwowej Paris Saint-Germain. Jego drużyna rozbiła przed własną publicznością Stade Rennais 4:0. W ekipie gości trzydzieści cztery minuty zaliczył Kamil Grosicki. 28-letni pomocnik – poza jedną nieudaną próbą przelobowania Kevina Trappa – nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Czwartego czystego konta w ostatnich pięciu ligowych meczach zanotował Łukasz Skorupski, którego Empoli, dzięki wygranej z Pescarą Calcio (4:0), wydostało się ze strefy spadkowej Serie A. Polski bramkarz kilka razy został zmuszony do interwencji, a swoimi umiejętnościami mógł wykazać się szczególnie po uderzeniu Reya Manaja.

Wojciech SzczęsnyDobrze między słupkami spisał się również Wojciech Szczęsny. Będący na wypożyczeniu w AS Romie 26-letni golkiper przez większość spotkania z Bologną (3:0) pozostawał praktycznie bezrobotny, ale mimo tego potrafił zachować koncentrację i czujność, gdy musiał wygarnąć piłkę sprzed rozpędzonego Umara Sadiqu po niedokładnym podaniu od kolegi z zespołu.

Tradycyjnie w podstawowym składzie Sampdorii znalazł się Karol Linetty. Były zawodnik Lecha Poznań był jednak mało widoczny w pierwszej połowie konfrontacji z Fiorentiną (1:1), w efekcie czego trener Marco Giampaolo podjął decyzję o zdjęciu Polaka z boiska już w przerwie meczu. Pełne 90 minut rozegrał natomiast Łukasz Fabiański, który trzykrotnie wyciągał futbolówkę z siatki w przegranym przez Swansea City starciu z Manchesterem United (1:3). „Fabian” nie popisał się przede wszystkim przy drugim straconym golu, kiedy to przepuścił piłkę po płaskim strzale Zlatana Ibrahimovicia sprzed pola karnego.

***

Jupiler League 14. kolejka:

Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) – 90 minut w zremisowanym meczu z KV Oostende (1:1)

Ligue 1 12. kolejka:

Grzegorz Krychowiak (Paris SaintGermain) – na ławce rezerwowej w wygranym spotkaniu ze Stade Rennais (4:0)
Kamil Grosicki (Stade Rennais) – od 56. minuty w przegranej konfrontacji z Paris Saint-Germain (0:4)

Serie A 12. kolejka:

Łukasz Skorupski (Empoli FC) – 90 minut w zwycięskim pojedynku z Pescarą Calcio (4:0)
Thiago Cionek (US Palermo) – 90 minut i żółta kartka w przegranym starciu z AC Milanem (1:2)
Karol Linetty (UC Sampdoria) – do 46. minuty w zakończonym podziałem punktów meczu z ACF Fiorentiną (1:1)
Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut w wygranym spotkaniu z Bologną FC (3:0)

Premier League 11. kolejka:

Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w przegranej konfrontacji z Manchesterem United (1:3)
Bartosz Kapustka (Leicester City) – poza kadrą meczową w przegranym pojedynku z West Bromwich Albion (1:2)