Podsumowanie 17 kolejki Tauron Basket Ligi

W najciekawszym spotkaniu 17 rundy w sezonie zasadniczym Anwil Włocławek podejmował na własnym parkiecie 3 drużynę z tabeli – Stelmet Zieloną Górę. Mistrzowie z zeszłego sezony zwyciężyli 94:77. Dla Zielonogórzan to 13 zwycięstwo w tym sezonie.

Początek pierwszej kwarty był wyrównany, jednak po 5 minutach gry sprawy w swoje ręce wzięli goście, a w szczególności Aaron Cel. Podkoszowy Stelmetu rzucił 10 punktów pod rząd i walnie przyczynił się do runu 12:0. Druga kwarta to w dalszym ciągu dominacja Zielonogórzan.

Przewaga oscylowała w granicy 15 punktów. Gospodarze próbowali odrabiać straty, i na kilka minut przed końcem pierwszej połowy, zbliżyli się do gości na 8 punktów. Stelmet poprosił o przerwę i w odpowiedzi, koszykarze z Zielonej Góry, odjechali na bezpieczną przewagę 13 punktów. Najpierw Dragicevic trafił za 3, a po chwili Koszarek dołożył kolejne trafienie zza łuku. 48:35 dla gości.

W trzeciej kwarcie Stelmet nie zwalniał tempa. Goście pokazali mistrzowską formę i potwierdzili, że nie bez powodu są 2 pozycje wyżej od przeciwników. Rzuty za 3 okazały się morderczą bronią, która była gwoździem do trumny.
Ostatnia odsłona przyniosła najwięcej emocji. Gospodarze rzucili się w pościg, ale niestety zatrzymali się w pół kroku. Konsekwencja i dobra dyspozycja rzutowa liderów Stelmetu, pozwoliła odnieść gościom zdecydowane zwycięstwo.

***

Pozostałe spotkania:
Śląsk Wrocław pokonał Rosę Radom po dwóch dogrywkach 90:88. Najwięcej punktów dla Radomian rzucił Kirk Archibeque – 17. W drużynie z Wrocławia Danny Gibson, był autorem 29 oczek.

Polpharma Starogard Gdański przegrała zdecydowanie z Treflem Sopot 57:90. Dla Sopocian, Michalak zdobył 14 punktów i zebrał 5 piłek, natomiast dla gospodarzy Marcin Kosiński zanotował 14 oczek.

AZS Koszalin obronił własny parkiet, odpierając drużynę Stabili Jezioro Tarnobrzeg 88:66. Dla gości, klasycznie, najwięcej punktów zdobył LaceDariuss Dunn. Amerykanin zdobył 17 punktów. Chaisson Allen zanotował tyle samo po przeciwnej stronie.

Asseco Gdynia przegrała z Energą Czarnymi Słupsk 56:67, natomiast PGE Turów Zgorzelec pokonał na wyjeżdzie Kotwicę Kołobrzeg 84:71.