Pływanie – MŚ 2015. Kawęcki potwierdził wielkość!

Radosław Kawęcki wywalczył w Kazaniu srebrny medal pływackich mistrzostw świata w swojej koronnej konkurencji 200 m st. grzbietowym. Polak uzyskał czas 1:54,55 min. i na finiszu o blisko sekundę przegrał z rewelacyjnym Australijczykiem Mitchellem Larkinem.

To był wielki wyścig w wykonaniu polskiego mistrza Europy. Przez pierwsze 150 m Radosław Kawęcki płynął w środku stawki po to, by na ostatniej prostej włożyć wszystkie siły w fascynujący finisz. Ten udał mu się doskonale i swój koronny dystans Polak ukończył na drugiej pozycji.

FINA Swimming World Championships 2015 FINA Swimming World Championships 2015

Mocne tempo od początku forsował Ryosuke Irie. Japończyk przeliczył się jednak ze swoimi możliwościami i do mety dopłynął jako czwarty. Bez medalu pozostali dwaj reprezentanci Stanów Zjednoczonych – Ryan Murphy i Tyler Clary. Brąz zdobył zawodnik gospodarzy Jewgienij Ryłow.

To trzeci medal biało-czerwonych na mistrzostwach świata w Kazaniu. Wcześniej po brązowe krążki sięgnęli dwaj delfiniści – Konrad Czerniak na 50 m oraz Jan Świtkowski na dystansie cztery razy dłuższym.