NBA. Nerwowa końcówka w Filadelfii, znakomity Gortat!

Koszykarze Washington Wizards pokonali na wyjeździe Philadelphia 76ers 99:94. Dobre spotkanie w drużynie gości rozegrał Marcin Gortat, który zdobył 16 punktów i zebrał 13 piłek. Do zwycięstwa Czarodziei przyczynił się także John Wall autor drugiego z rzędu tripledouble.

Nasz rodak wspaniale rozpoczął pierwszą część spotkania. Dzięki współpracy z Wallem, Gortat do przerwy miał na swoim koncie 16 oczek. W drugiej połowie The Polish Hammer również pokazał się z dobrej strony, zdobywając w defensywie ogółem 13 zbiórek. Dla łodzianina było to już 34. double-double w bieżącym sezonie NBA.

Pierwsza kwarta należała do rozgrywającego i centra gości. Po kolejnej dwójkowej akcji Walla i Gortata, Czarodzieje prowadzili 26:18. W drugiej odsłonie meczu Garrett Temple i Marcus Thornton nękali gości rzutami za trzy punkty. Po trafionej „trójce” Thorntona na sekundę przed przerwą Wizards prowadzili 58:39.

W trzeciej części podopieczni Randy’ego Wittmana mieli problem ze skutecznością. Zawodnicy Philadelphii wykorzystali moment słabości gości i odrobili siedem oczek straty. Prawdziwy pościg gospodarzy za wynikiem rozpoczął się w ostatniej kwarcie spotkania. Gracze Bretta Browna, dzięki świetnej postawie Isaiaha Canaana, szybko nawiązali kontakt z przyjezdnymi, a po celnym „layupie” Hollisa Thompsona doprowadzili do remisu 82:82.

Pod koniec meczu Philadelphia była zmuszona do faulowania, aby mieć szansę na dogrywkę. John Wall popisał się jednak dobrą skutecznością na linii rzutów osobistych i zapewnił Czarodziejom drugą wygraną z rzędu. Ekipa ze stolicy ostatecznie zwyciężyła 99:94.

Najlepiej w zespole gospodarzy spisał się Ish Smith – autor 20 oczek i 7 asyst. Philadelphia 76ers z bilansem 9-59 zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.

Gościom zwycięstwo zapewnili Marcus Thornton (18 punktów, 5 zbiórek), John Wall (16 oczek, 14 asyst, 13 zbiórek) oraz Marcin Gortat (16 punktów, 13 zbiórek). Wizards, po dzisiejszej wygranej, wciąż plasują się na 10. pozycji w Konferencji Wschodniej. Kolejnym przeciwnikiem Czarodziei będzie drużyna New York Knicks.