LM. Resovia ograła Budvę i wygrała grupę

Asseco Resovia Rzeszów w spotkaniu 6., ostatniej kolejki Ligi Mistrzów siatkarzy pokonała na wyjeździe Budvanską Rivijerę Budva 3:0 (25:23, 25:19, 25:21). Wicemistrz Polski tym zwycięstwem nad mistrzem Czarnogóry zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie C.

Rzeszowianie zapomnieli o przeprawie w Budvie, którą przeżywali w tamtym roku i postanowili, że tym razem żadnej niespodzianki nie będzie. I nie było. Kiedy na potrójny blok natrafił Yosleyder Cala, Resovia, której życie uprzykrzał na skrzydle Mladen Majdak, przeważała 16:13. Gospodarze nie dali jednak za wygraną i po udanych akcjach Vojina Cacica wyszli na prowadzenie (20:19). Rzeszowianie w końcówce poprawili przyjęcie oraz koncentrację i pewnie wypunktowali mistrza Czarnogóry. Dwa decydujące ciosy zadali rywalom Rafał Buszek i Nikołaj Penczew.

W drugim secie nasza drużyna poczuła się jeszcze pewniej, grała swobodnie i skutecznie. Wzmocniła zagrywkę, poprawiła blok i od początku dyktowała warunki na boisku. Po bloku Piotra Nowakowskiego wicemistrz Polski prowadził 7:3. Kiedy Marko Ivovic sam zastawił Calę, było 13:7.

Z minuty na minutę przewaga gości rosła. Jochen Schoeps celnie zaatakował, Cacic dwukrotnie odbił się od bloku z Rzeszowa, drużyna trenera Andrzeja Kowala zwiększyła dystans do dziewięciu punktów (18:9) i… na chwilę się rozluźniła. Po kilku błędach Budvanska Rivijera zmniejszyła starty do trzech (20:17). Po chwili sytuacja wróciła do normy, czyli rzeszowski zespół ponownie całkowicie panował nad sytuacją. Brakujący punkt zdobył blokiem na Cacicu.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Przed drugą przerwą techniczną wicelider polskiej ekstraklasy prowadził 16:14, ale odważnie grający w ataku zawodnicy z Budvy nie pozwalali na zwiększenie tej różnicy. W końcówce seta team znad Wisłoka ponownie wykazał swoją wyższość.