Liga Europy. Kompromitacja Legii! Zespół z Mołdawii wyrzuca mistrzów Polski z pucharów!

Legia Warszawa w fatalnym stylu pożegnała się z europejskimi pucharami w obecnym sezonie. Mistrzowie Polski po słabej grze bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Sheriffem Tiraspol w rewanżowym meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Europy. Taki wynik zapewnił zespołowi z Mołdawii awans do fazy grupowej rozgrywek.

Aby awansować do fazy grupowej Ligi Europy, legioniści musieli dzisiaj wygrać bądź zremisować co najmniej 2:2. Mimo nie najlepszej sytuacji wyjściowej przed spotkaniem w Tiraspolu trener Jacek Magiera nie zdecydował się na ofensywne ustawienie. Na pozycji napastnika szkoleniowiec mistrzów Polski wystawił Kaspera Hamalainena. Do pierwszej „jedenastki” po udanym występie w lidze wskoczył zaś Tomasz Jodłowiec.

Przez większą część pierwszej połowy meczu na boisku dominowała walka. Mało było miejsca na ładną grę, a żadna z ekip nie potrafiła na dłuższy czas przejąć inicjatywy. Dopiero w 29. minucie gracze Sheriffa oddali pierwszy groźny strzał z dystansu na bramkę gości, jednak Arkadiusz Malarz zdołał odbić piłkę. Sytuacja Legii skomplikowała się w 39. minucie. Wówczas drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Michał Pazdan.

Początek drugiej połowy to wysoki pressing gospodarzy. Wojskowi przetrzymali jednak napór Mołdawian i próbowali się odgryźć. W 56. minucie wspaniale z dalszej odległości uderzył Tomasz Jodłowiec, lecz Zvonimir Mikulić zdołał zapobiec utracie gola. Trzynaście minut później rzut wolny otrzymali gracze z Tiraspola, ale Cyrille Bayala posłał futbolówkę ponad bramką.

Piłkarze gospodarzy wykorzystywali przewagę jednego zawodnika i wymieniali dużo podań, zmuszając przyjezdnych do biegania. W 83. minucie powinno być 1:0 dla miejscowych, jednak jeden z ich graczy nie potrafił skierować piłki do siatki z kilku metrów. W końcówce dwie szanse na gola miał jeszcze Cyrille Bayala, lecz żadnej z nich nie wykorzystał. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0, który zapewnił awans do fazy grupowej Sheriffowi Tiraspol.