Liga Europy. Bazylea miażdży Valencię! Skromne zwycięstwa Juve, Porto i Benfici!

Tylko 6 goli zobaczyli kibice w ćwierćfinałowych meczach Ligi Europy. Dwa zwycięstwa zanotowały drużyny portugalskie. Benfica wygrała na wyjeździe z AZ Alkmaar, a Porto pokonało przed własną publicznością Sevillę. W Lyonie faworyzowany Juventus ograł miejscowy Olympique. Trzy gole Valencii strzelili piłkarze FC Basel.

Benfica Lizbona zrobiła dziś pierwszy krok w kierunku awansu do półfinału. Klub ze stolicy Portugalii wygrał w holenderskim Alkmaar 1:0. W 48. minucie strzał Oscara Cardozo obronił Esteban. Piłka trafiła jednak na nogę ustawionego przed polem karnym Eduardo Salvio, który nie miał problemów z wpakowaniem jej do siatki gospodarzy.

Najwięcej goli kibice zobaczyli w Bazylei, gdzie miejscowi nie dali szans Valencii. Wynik spotkania otworzył w 34. minucie Matias Delgado. Szwajcarzy od początku próbowali zaskoczyć golkipera gości strzałami z dystansu. Vicente Guaita skapitulował po strzale Argentyńczyka z 18. metrów. Po chwili podania Stockera nie zdołał przeciąć Mathieu, a drugie trafienie w meczu zanotował Delgado. Piłkarze Valencii nie potrafili wykorzystać kilku dobrych okazji. W 50. minucie w futbolówkę z najbliższej odległości nie trafił Eduardo Vargas. W doliczonym czasie gry Hiszpanów dobił kapitan gospodarzy, Valentin Stocker.

W ostatnich minutach rozstrzygnęły się losy spotkania pomiędzy Lyonem i Juventusem. W podbramkowym zamieszaniu groźny strzał oddał Pogba. Drogę do siatki znalazła dobitka Bonucciego. Ciekawie zapowiadało się starcie FC Porto z rewelacyjną ostatnio Sevillą. Jedynego gola zdobył dla mistrzów Portugalii Eliaquim Mangala, wykorzystując świetne dośrodkowanie Quaresmy. Gospodarze kończyli spotkanie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Fernando.