1. liga piłkarska. Najciekawiej w Katowicach

Lider Górnik Łęczna w sobotę zagra na wyjeździe z piątym w tabeli GKS Katowice w najciekawiej zapowiadającym się meczu 23. kolejki piłkarskiej 1. ligi. Natomiast wicelidera PGE GKS Bełchatów czeka wyjazd do Legnicy na spotkanie z Miedzią.

Przez większość obecnego sezonu stadion przy ulicy Bukowej w Katowicach był prawdziwą twierdzą. GKS pierwszej, i jak na razie jedynej, porażki u siebie doznał dopiero 15 marca, kiedy niespodziewanie uległ walczącemu o utrzymanie Okocimskiemu Brzesko 0:1. Mimo tego niepowodzenia dorobek katowiczan w spotkaniach na własnym obiekcie i tak prezentuje się dobrze. Uzupełnia go osiem zwycięstw i trzy remisy; bilans bramkowy 21-8.

O tym jak ciężko gra się w stolicy Górnego Śląska ostatnio przekonali się bełchatowianie. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Lider natomiast w rundzie wiosennej zwycięstwa przeplata remisami. Nad PGE GKS Bełchatów ma trzy punkty przewagi, a nad trzecią Arką Gdynia pięć.

Marzący o awansie do ekstraklasy klub z Trójmiasta zagra na wyjeździe z Okocimskim. Energetyk ROW Rybnik, choć ma na koncie tyle samo porażek co GKS Katowice, zajmuje w tabeli ostatnie miejsce. Wszystko z powodu zaledwie dwóch zwycięstw i aż 13 remisów. Na wygraną czeka już od 5 października. Czarną serię spróbuje przełamać w wyjazdowym meczu z Sandecją Nowy Sącz.

Program 23. kolejki:

sobota, 5 kwietnia

Flota Świnoujście – Dolcan Ząbki                 (godz. 16.00)

Can-Pack Okocimski Brzesko – Arka Gdynia         (17.00)

Sandecja Nowy Sącz – Energetyk ROW Rybnik        (17.00)

Wisła Płock – Kolejarz Stróże                    (17.00)

GKS Katowice – Górnik Łęczna                     (17.30)

Miedź Legnica – PGE GKS Bełchatów                (18.00)

niedziela, 6 kwietnia

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Olimpia Grudziądz (12.15)

GKS Tychy – Puszcza Niepołomice                  (12.30)

Stomil Olsztyn – Chojniczanka Chojnice           (12.30)

PAP

drukuj