Liga Europejska. Jaga nie przetrwała cypryjskiego piekła

Jagiellonia Białystok uległa na wyjeździe Omonii Nikozja 0:1 w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej i zakończyła swoją przygodę z rozgrywkami. Bramkę na wagę awansu już w 8. minucie zdobył Cillian Sheridan.

Omonia Nicosia vs Jagiellonia BialystokW pierwszych minutach przewagę zyskała Jagiellonia, ale sytuacja szybko się zmieniła. Już w 8. minucie na płaski strzał w polu karnym zdecydował się Cillian Sheridan. Uderzenie nie było mocne, jednak piłka wtoczyła się do bramki obok zdezorientowanego Bartłomieja Drągowskiego. Chwilę później futbolówka ponownie zatrzepotała w siatce białostoczan. Arbiter dopatrzył się w tej akcji spalonego i gola nie uznał. Aktywny w ataku był Sheridan. Strzelec bramki najpierw oddał celny strzał, z którym poradził sobie Drągowski, a następnie urwał się spod opieki Igorsa Tarasovsa, ale uderzył nad poprzeczką. Po drugiej stronie boiska dwukrotnie próbował Piotr Tomasik, lecz skutecznie zatrzymywał go Constantinos Panayi.

Omonia Nicosia vs Jagiellonia BialystokGospodarze drugą cześć spotkania rozpoczęli od wyczekiwania na ataki przyjezdnych. Szczęścia szukał wprowadzony z ławki Piotr Grzelczak. Piłka po jego strzale minęła się z celem o metr. Chrapkę na trafienie miał również Herold Goulon, ale jego uderzenie bez problemów obronił „Drążek”. Bliski upragnionego celu był Sebastian Madera. Stoper Jagi dopadł do futbolówki w polu karnym, a jego strzał na raty złapał bramkarz miejscowych. W końcówce póbowali jeszcze Sheridan oraz Piotr Tomasik. Oboje byli jednak nieskuteczni i nie zdołali zmienić wyniku.

Jagiellonia odpadła już zatem w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. Podopieczni Michała Probierza nie byli faworytami tej potyczki i Cypryjczykom ulegli minimalnie.