Kwal. do IO w Pyeongchang. Premierowe zwycięstwo polskich hokeistów

Polscy hokeiści od zwycięstwa rozpoczęli walkę o paszport na igrzyska olimpijskie w Pyeongchang. W swoim premierowym meczu turnieju preeliminacyjnego w Budapeszcie biało-czerwoni pokonali Estonię 6:2.

Walkę o zimowe igrzyska olimpijskie w 2018 roku rozpoczęły również reprezentacje Litwy i Węgier. Z nimi podopieczni Jacka Płachty zmierzą się w kolejnych dniach turnieju. Dziś nie mieli problemów z rozbiciem Estonii.

Już w 2. minucie błąd w obronie rywali wykorzystał Patryk Wronka. W końcówce pierwszej tercji krążek w bramce umieścili jeszcze Aron Chmielewski (wykorzystał podanie Grzegorza Pasiuta) i Kacper Guzik (asystował Patryk Wajda).

Na początku drugiej odsłony Kamila Kosowskiego strzałem w długi róg pokonał Aleksander Pietrow. Niespełna minutę później na gola Estończyków odpowiedział Mateusz Bepierszcz. Chwilę później rezultat podwyższył jeszcze Marcin Kolusz, a Polacy mogli być już pewni triumfu w swoim premierowym pojedynku turnieju w Budapeszcie.

W ostatniej odsłonie po raz kolejny przypomniał o sobie Pietrow. Na jego trafienie precyzyjnym uderzeniem spod niebieskiej linii odpowiedział Mateusz Rompkowski. Krążek zatrzepotał w okienku bramki Romana Sumichina.

W całym spotkaniu biało-czerwoni oddali 64 strzały. Zaledwie 16 uderzeń w kierunku Kamila Kosowskiego odnotowali Estończycy. Jutro podopieczni Jacka Płachty zmierzą się z Litwą, zaś w niedzielę podejmą gospodarzy turnieju – Węgrów.