PŚ w biathlonie. Kolejne podium Krystyny Guzik!

Krystyna Guzik zajęła trzecie miejsce w sprinterskim wyścigu biathlonowym rozegranym w Presque Isle. To kolejne podium Polki na przestrzeni tygodnia w zawodach Pucharu Świata. Triumfowała liderka całego cyklu Gabriela Soukalova.

W przeciwieństwie do zeszłego tygodnia, kiedy to Krystyna Guzik straciła prowadzenie na finiszu, polska biathlonistka dobrze rozłożyła siły – całą trasę pokonała w równym tempie. Miejsce w czołówce Guzik zawdzięcza także dobremu strzelaniu, gdzie była bezbłędna. Do drugiej Susan Dunklee na finiszu straciła zaledwie nieco ponad sekundę.

Zwycięstwo odniosła bezkonkurencyjna Gabriela Soukalova. Czeszka nie zaliczyła ani jednego pudła, a na trasie okazała się jedną z najszybszych zawodniczek, co w konsekwencji dało jej pierwsze miejsce.

Dobrze zaprezentowała się Magdalena Gwizdoń, która ukończyła zmagania na 17. miejscu. Zdecydowanie gorzej wypadły Weronika Nowakowska (52. lokata) oraz Monika Hojnisz (62. pozycja).