Ekstraklasa. Zła passa przerwana, zwycięstwo Termaliki

BrukBet Termalica Nieciecza, po serii ośmiu ligowych meczów bez zwycięstwa, pokonała na własnym stadionie drużynę Piasta Gliwice 1:0. Jedyną bramkę dla Słoni zdobył Dawid Nowak.

Gospodarze szybko otworzyli wynik spotkania. W 4. minucie Dawid Nowak pokonał bowiem Jakuba Szmatułę strzałem z przewrotki. Gol dodał skrzydeł podopiecznym Marcina Węglewskiego, którzy często pojawiali się w polu karnym Piastunek. Niedługo po wyjściu na prowadzenie groźnie uderzył Samuel Stefanik, a chwilę później Martin Miković zmusił gliwickiego golkipera do kolejnej interwencji.

Po kwadransie gry tempo pojedynku znacznie spadło. Zawodnicy obu drużyn nie byli w stanie wykreować dobrych sytuacji. Tuż przed przerwą Patrik Misak zacentrował z rzutu wolnego, ale żaden z graczy w pomarańczowej koszulce nie zdołał przeciąć dośrodkowania i do przerwy Termalica prowadziła 1:0.

Po zmianie stron nie zanosiło się na to, aby przyjezdni wywalczyli chociażby punkt. W 57. minucie Szmatuła uprzedził Artema Putiwcewa i ponownie uratował swój zespół przed stratą bramki. Gospodarze po raz kolejny zaatakowali kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Nowak ograł dwóch przeciwników i podał do wbiegającego w pole karne Martina Mikovicia. Ten przegrał jednak pojedynek sam na sam z doświadczonym bramkarzem rywali. W doliczonym czasie gry do ataku ruszyli gliwiczanie, ale po zamieszaniu w „szesnastce” Słoni piłka została wybita. Ostatecznie trzy oczka pozostały w Niecieczy.

Termalica, dzięki pierwszej w tym roku ligowej wygranej, zachowała spore szanse na awans do grupy mistrzowskiej. Na kolejkę przed zakończeniem rundy zasadniczej ekipa Marcina Węglewskiego zajmuje bowiem siódmą pozycję w tabeli. Piast natomiast plasuje się na trzynastym miejscu i pozostaje mu walka o utrzymanie.