Ocieplenie w pierwsze dni wiosny

Jak podaje IMGW, północna część Europy będzie pod wpływem układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego wyżu z ośrodkami nad Bretanią, Alpami i Słowenią. Południe Polski pozostanie pod wpływem wyżu znad Europy Środkowej, pozostały obszar znajdzie się w zasięgu zatoki niżu znad północnej Europy, w strefie układu frontów atmosferycznych. Napłynie ciepłe powietrze polarne morskie.

Red. W. Gadowski: Dlaczego nie jest premiowana polska myśl techniczna tylko dość dziwna austriacka firma Kapsch?

Dlaczego viaTOLL firmy Kapsch, a nie Instytut Łączności z systemem SENT? Dlaczego nie jest premiowana polska myśl techniczna? – pytał w „Komentarzu Tygodnia” red. Witold Gadowski, odnosząc się do systemu poboru opłat drogowych w Polsce. Mówił także o e-dowodach z mikroprocesorami, które są już wydawane w Polsce.

[TYLKO U NAS] R. Terlecki: Opozycja nieustannie wywołuje awantury przekraczające granice przyzwoitości

Opozycja nieustannie wywołuje w każdej sprawie awanturę, przekraczając wszelkie granice przyzwoitości – powiedział w rozmowie z portalem Radia Maryja wicemarszałek Senatu Ryszard Terlecki. Polityk odniósł się w ten sposób do wpisu Adama Struzika na Twitterze dot. porównania Jarosława Kaczyńskiego do Adolfa Hitlera.