A. Mularczyk: W Radzie Europy doszło do skandalu, dopuszczono kandydata Rosji na wiceszefa ZP RE

Doszło do skandalu w Radzie Europy, do udziału w posiedzeniu dopuszczono kandydatów Rosji, a Leonida Słuckiego dopuszczono jako kandydata na wiceszefa Zgromadzenia Parlamentarnego Rady, mimo, że ma zakaz wjazdu do krajów UE – przekazał przedstawiciel polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego RE Arkadiusz Mularczyk.

[TYLKO U NAS] P. Sałek: Paryska neutralność klimatyczna sprowadzona na grunt prawa unijnego sprowadza się do tzw. dekarbonizacji

Paryska neutralność klimatyczna sprowadzona na grunt prawa unijnego sprowadza się niestety do tzw. dekarbonizacji – zaznaczył w programie „Polski punkt widzenia” na antenie Telewizji Trwam Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP ds. polityki klimatycznej. Minister mówił o działaniach UE w sprawie zmian klimatycznych i ich wpływu na Polskę.

Prokuratura wszczęła postępowanie ws. obrazy uczuć religijnych podczas lewackiej manifestacji przed Radiem Maryja

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła postępowanie ws. obrazy uczuć religijnych podczas manifestacji, do której doszło 3 maja przed Radiem Maryja. Lewacka prowokacja odbyła się pod hasłem: „Na drugi koniec Tęczy z Ojcem Tadeuszem. Chryja 2”. Demonstracje zorganizowały środowiska feministyczne.

R. Telus: Rosyjskie embargo nie będzie tak dotkliwe jak pięć lat temu

Przedłużone przez Rosję embargo na produkty żywnościowe z Unii Europejskiej nie będzie tak dotkliwe dla Polski jak pięć lat temu – ocenił poseł Robert Telus. Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi odniósł się w ten sposób do dekretu, jaki podpisał Władimir Putin. Prezydent Rosji przedłużył ograniczenia na import żywności do Rosji do 31 grudnia 2020 roku.