Dwa złota i brąz dla Polaków

Dwa złote medale i jeden brązowy zdobyli w piątek polscy sportowcy na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Tomasz Majewski zdobył złoty medal olimpijski w pchnięciu kulą. Wcześniej w turnieju podnoszenia ciężarów w kategorii 85 kg mistrzostwo wywalczył Adrian Zieliński. Brąz zdobyła dwójka wioślarska: Julia Michalska i Magdalena Fularczyk.

Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) swój drugi złoty medal olimpijski w pchnięciu kulą zdobył wynikiem 21,89. O trzy centymetry wyprzedził mistrza świata Niemca Davida Storla. Trzecie miejsce zajął Amerykanin Reese Hoffa – 21,23.

Adrian Zieliński (MGLKS Tarpan Mrocza) złoty medal olimpijski w kategorii 85 kg w turnieju podnoszenia ciężarów igrzysk olimpijskich w Londynie uzyskał wynikiem 385 kg w dwuboju. Drugie miejsce zajął Rosjanin Rosjanin Apti Ałchadow – 385 kg, a trzecie mistrz świata z Paryża z 2011 roku Irańczyk Kianoush Rostami – 380 kg.

Wioślarską dwójkę: Julię Michalską (Tryton Poznań) i Magdalenę Fularczyk (Lotto Bydgostia WSG Bydgoszcz) na torze w Eton wyprzedziły zawodniczki z Wielkiej Brytanii i Australii.

To „radosny piątek” dla polskich sportowców – skomentował dla Radia Maryja sukcesy naszych zawodników red. Krzysztof Miklas, komentator sportowy

Pobierz Pobierz

W sumie na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie do walki o medale stanęła 60 osobowa reprezentacja polski. Oprócz zbytych w piątek dwóch złotych i jednego brązowego medalu mamy jeden srebrny, wywalczony przez Sylwię Bogacką w strzelnictwie. W czwartek polscy siatkarze wygrali w Londynie z Argentyńczykami 3:0. To był trzeci mecz biało-czerwonych w grupie A turnieju olimpijskiego. Wcześniej pokonali Włochów i ulegli Bułgarom.