fot. PAP/Adam Warżawa

B. Wróblewski: obecność prezydenta Gdańska na obchodach 30-lecia TK jest niewłaściwa

Obecność członka Platformy Obywatelskiej, prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, na uroczystościach z okazji 30-lecia Trybunału Konstytucyjnego budzi wątpliwości – ocenił poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. W Gdańsku odbywają się dziś uroczyste obchody 30-lecia Trybunału Konstytucyjnego.

Głównym punktem uroczystości jest konferencja pod hasłem „Trybunał Konstytucyjny na straży wartości konstytucyjnych”.

Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski zaznaczył na konferencji w Sejmie, że obecność prezydenta Gdańska na obchodach jest dwuznaczna i niewłaściwa.

– W związku z tym, że Paweł Adamowicz jest członkiem Platformy Obywatelskiej oraz że jest współodpowiedzialny za powstanie tego wielkiego sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego, ale także z innych powodów. Prezydent Gdańska i Platforma w Gdańsku cały czas borykają się zarzutami dotyczącymi spraw finansowych – prezydent Gdańska także osobiście, aferę Amber Gold także jest związana z tym miastem. To czyni całą uroczystość niezwykle dwuznaczną. Nawet osoby, które nie sympatyzują z Prawem i Sprawiedliwością i znajdują się po drugiej stronie tego politycznego sporu zauważają, że jest to absolutnie niewłaściwa sytuacja – wskazał Bartłomiej Wróblewski.

Prezes TK Andrzej Rzepliński oświadczył, że widzi olbrzymią wartość dodaną, że obchody 30-lecia Trybunału Konstytucyjnego dzieją się poza Warszawą.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaznaczył, że gdańszczanie są dumni, iż goszczą Trybunał Konstytucyjny.

RIRM

drukuj