fot.P.Tracz/KPRM

B. Szydło chce zapisu w konstytucji gwarancji wsparcia dla rodzin i wieku emerytalnego

Gwarancje wsparcia dla rodzin i gwarancje wieku emerytalnego chciałaby zapisać w konstytucji premier Beata Szydło. W dzisiejszym wywiadzie dla „Super Expressu” szefowa rządu powiedziała, że Prawo i Sprawiedliwość stawia sobie za cel, by w 2019 r. mieć większość konstytucyjną.

Na pytanie w jakim kierunku trzeba zmieniać polską konstytucję, Beata Szydło powiedziała, że propozycja prezydenta skonkretyzuje się w najbliższym czasie.

„Wtedy będzie można coś więcej na ten temat powiedzieć. Niemniej, żeby zmienić konstytucję, trzeba mieć taką możliwość. To znaczy trzeba mieć większość konstytucyjną i to jest cel, który musimy sobie postawić jako obóz polityczny, by w 2019 r. taką większość mieć” – odpowiedziała premier.

Dodała, że dostrzega obszary, w których ustawa zasadnicza wymaga korekty.

„Każdy polityk zdaje sobie sprawę, że istnieją kwestie, które trzeba doprecyzować. Osobiście chciałabym, aby zapisać w konstytucji gwarancje wsparcia dla rodzin czy też gwarancje wieku emerytalnego – czyli tych projektów, które wprowadziliśmy w życie, a które PO po dojściu do władzy zlikwiduje” – mówi premier.

Premier powiedziała również o tym, że miesięcznice smoleńskie służą upamiętnieniu katastrofy oraz że jest wiele ośrodków, które chcą, by Smoleńsk został zapomniany.

„Jeżelibyśmy nie organizowali miesięcznic smoleńskich i nie mówili o tym, co się wydarzyło, o potrzebie upamiętnienia ofiar i wyjaśnienia tej katastrofy, to jest tak wiele różnych ośrodków opiniotwórczych, które zabiegają o to, żeby zupełnie zapomnieć Smoleńsk, że po prostu do tego by doszło” – wyjaśniła Beata Szydło.

Zapytana o rekonstrukcję rządu premier Szydło powiedziała, że w tej chwili nie ma takiej potrzeby.

PAP/RIRM

drukuj