Wpisy

Min. P. Czarnek podczas XXXI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę: Od rodziny zależy przyszłość Polski

W sobotę rozpoczęła się XXXI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Pielgrzymi z całej Polski zgromadzili się przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej pod wspólnym hasłem: „z Maryją posłani w pokoju”. Podczas uroczystości obecny był także prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

O. dr T. Rydzyk CSsR podczas XXXI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę: Moim marzeniem jest, aby wszyscy katolicy w Polsce wzięli się do ewangelizacji

Zakończył się pierwszy dzień XXXI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Swoje słowo do tej szczególnej rodziny skierował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja. Dziękował duchownym, ale również świeckim, że podjęli się tego trudu i przybyli do Częstochowy. Mówił z troską o dzieciach i młodzieży, ale również podkreślił, że jego wielkim „marzeniem jest, żeby cała Polska, wszyscy katolicy wzięli się do ewangelizacji.”

Ks. bp W. Szlachetka: Jako naród wiele zawdzięczamy Maryi. W szczególny sposób tę wdzięczność pielęgnuje Rodzina Radia Maryja

Jako naród tak wiele zawdzięczamy Maryi, naszej Matce i Królowej. W szczególny sposób tę wdzięczność pielęgnuje Rodzina Radia Maryja, do której i ja należę. Dlatego tu jesteśmy, już 31. raz, na pielgrzymce, by dziękować naszej Matce za wielkie rzeczy, które Bóg przez Jej wstawiennictwo u swego Syna czyni dla naszego zbawienia. A że jest właśnie w służbie zbawienia, to także nasza Niebieska Matka to radio ochrania i jest jego opiekunką – mówił ks. bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej, w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w pierwszy dzień XXXI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.