Wpisy

O. dr T. Rydzyk CSsR podczas XXXI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę: Idźmy od człowieka do człowieka z przesłaniem, które głosili św. Jan Paweł II i siostra Faustyna Kowalska

W dniach 9-10 lipca odbywała się XXXI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. W tym roku hasłem pielgrzymki było zawołanie: „Z Maryją posłani w pokoju”. Do zgromadzonych pielgrzymów słowo skierował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja. „Dziś na Jasnej Górze jest Polska. Jesteśmy w sercu Polski. Jesteśmy w sercu Matki. (…) Idźmy od człowieka do człowieka z przesłaniem, które głosili św. Jan Paweł II i siostra Faustyna Kowalska” – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

[TYLKO U NAS] O. R. Wilk OSPPE podczas XXXI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja: Niech Maryja wyprasza wszystkim potrzebne łaski, zwłaszcza dla heroicznego męstwa w dawaniu świadectwa prawdzie i budowania pokoju

Swoje słowo do Rodziny Radia Maryja skierował o. Rafał Wilk OSPPE. W przemowie odniósł się do tegorocznego hasła pielgrzymki „Z Maryją posłani w pokoju”. Prosił, aby Maryja, którą Kościół czci jako Królową Pokoju, wypraszała wszystkim potrzebne łaski, zwłaszcza dla heroicznego męstwa w dawaniu świadectwa prawdzie, a przez to budowanie pokoju przez czynienie prawdy w miłości.”

Ks. abp A. Szal podczas XXXI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę: Ludzkość swoimi własnymi siłami nie jest w stanie osiągnąć pokoju. Pokój w życiu człowieka może zaprowadzić jedynie Bóg

W dniach 9-10 lipca odbywała się XXXI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. W tym roku hasłem pielgrzymki jest zawołanie: „Z Maryją posłani w pokoju”. W niedzielę głównym punktem obchodów była uroczysta Msza święta, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Adam Szal, metropolita przemyski. „Pragniemy od Maryi uczyć się, co to znaczy nieść współczesnemu światu pokój. (…) Ludzkość swoimi własnymi siłami nie jest w stanie osiągnąć pokoju. Pokój w życiu człowieka może zaprowadzić jedynie Bóg” – powiedział ks. abp Adam Szal, metropolita przemyski, w homilii podczas XXXI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

[TYLKO U NAS] A. Duda do Rodziny Radia Maryja: Dziękuję za to, że codziennie stajecie w obronie świata wartości

Dziękuję za to, że codziennie stajecie w obronie świata wartości, wartości, które – budowane systematycznie – powodują, że wspólnota, społeczeństwo, państwo staje się silne. Czymże jest silne państwo? Silne jest swoimi obywatelami, których podstawową, najważniejszą komórką współistnienia i życia jest rodzina. Dziękuję za obronę rodziny, w tym także w jej najbardziej podstawowym elemencie, jakim jest rodzące się życie – mówił prezydent Andrzej Duda podczas XXXI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, zwracając się do całej Rodziny Radia Maryja.