WTA Wuhan. Udany początek Radwańskiej

Agnieszka Radwańska udanie rozpoczęła zmagania na kortach twardych w chińskim Wuhan. Reprezentantka Polski pokonała Słowaczkę Magdalenę Rybarikovą 6:4, 7:5 i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA Premier 5.


Mimo wygranej w dwóch partiach „Isia” musiała w dzisiejsze spotkanie włożyć sporo wysiłku, aby nie zakończyć swojego udziału w Wuhan już na pierwszej rundzie.

Nasza zawodniczka zaczęła bowiem źle – od odebranego własnego serwisu w trzecim gemie, a kiedy krakowianka zmarnowała break pointa psując return, Rybarikova prowadziła już 4:2. Na szczęście, od tego momentu na korcie dzieliła i rządziła tylko jedna zawodniczka.

Radwańska, bo o niej mowa, szybko odrobiła straty, doprowadzając do remisu po tym, gdy jej rywalka oddała podanie wyrzucając bekhendowy slajs (4:4). W dalszej fazie seta „Isia” poszła za ciosem. Świetna postawa na zagrywce oraz więcej zimnej krwi w najważniejszych momentach akcji zaowocowały zwycięstwem Polki 6:4.

W drugiej partii długo wydawało się, że Słowaczka nie będzie wstanie nawiązać wyrównanej walki ze swoją bardziej utytułowaną przeciwniczką. Ta jednak przy stanie 2:5 w ósmym gemie powróciła do gry. Rybarikova jakimś cudem, pomimo sporej liczby błędów własnych, obroniła dwie piłki meczowe, a po chwili niespodziewanie wyrównała na 5:5.

W decydującej fazie seta większym opanowaniem wykazała się krakowianka, która w dwunastej odsłonie dopięła swego i zakończyła spotkanie znakomitym returnem (7:5). O trzecią rundę Radwańska powalczy z Julią Goerges. Niemka pokonała dziś reprezentantkę Australii Darię Gawriłową 6:4, 1:6, 6:4.

***

Wuhan (Chiny), kort twardy, I runda gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 9) – Magdalena Rybarikova (Słowacja) 6:4, 7:5

Sport.RIRM

drukuj